Kehä Cup Special – Champ SM – 30+SC #1 Helsinki, 03.07.2021

Alkuerien tulokset tästä linkistä.

Championship SM tulokset:

Championship Juniors Elite SM Pro Open (4 Riders)
NAME GROUP
1 Antti LAAKKONEN BMX Helsinki FIN1
2 Joel AUTIO Turun Urheiluliitto FIN16
open 3 Max MÄENPÄÄ Tampere Bike Club FIN14
open 4 Pyry KURKELA BMX Helsinki FIN1

M30 BMX Racing Suomi Cup #1 tulokset:

Miehet 30+ (8 Riders)
NAME GROUP
1 Erno LEMIVAARA Tampere Bike Club FIN14
2 Antti KÄNSÄLÄ BMX Helsinki FIN1
3 Heikki LAVANKO BMX Helsinki FIN1
4 Rami PYNNÖNEN BMX Helsinki FIN1
5 Akusti JAATINEN Espoo Bike Club FIN5
6 Pekka Juhani VARTIAINEN BMX Helsinki FIN1
7 Heikki HEINONEN BMX Helsinki FIN1
8 Raine KÄRKKÄINEN Uudenmaan Pyöräilijät FIN17

Kehä Cup Special tulokset:

Kisasarja 1 plus (7 Riders)
NAME GROUP
1 Viljo PIHLAJARANTA BMX Helsinki FIN1
2 Riki LAVANKO (Kisa 1) BMX Helsinki FIN1
3 Pyry KINNUNEN BMX Helsinki FIN1
4 Oliver EKLUND (Kisa 1) BMX Helsinki FIN1
5 Milo MÄKINEN (Kisa 1) Tampere Bike Club FIN14
6 Erik ISO-MARKKU (Kisa 1) Club Unknown ?
DNF Lenni HALKOLA BMX Helsinki FIN1
Kisasarja 2 (8 Riders)
NAME GROUP
1 Peetu LUKKARI BMX Helsinki FIN1
2 Mauno PITKÄNEN CC Picaro FIN3
3 Miro HYRKÄS BMX Helsinki FIN1
4 Max JAATINEN Espoo Bike Club FIN5
5 Ruben LINDSAY BMX Helsinki FIN1
6 Lennart MAKKULA CC Picaro FIN3
7 Iisa KÄNSÄLÄ BMX Helsinki FIN1
8 Salla KESKIAHO BMX Helsinki FIN1
Kisasarja 3 (7 Riders)
NAME GROUP
1 Veikko LEMIVAARA Tampere Bike Club FIN14
2 Tao INGMAN BMX Helsinki FIN1
3 Väinö LÄÄPERI BMX Helsinki FIN1
4 Severi KOLJONEN Espoo Bike Club FIN5
5 Peeti MAKKULA (Kisa 2+) CC Picaro FIN3
6 Sylvesteri LAVANKO (Kisa 2+) BMX Helsinki FIN1
7 Wiljami LEISTIÖ (Kisa 2+) BMX Helsinki FIN1
Kisasarja 3 plus (14 Riders)
NAME GROUP
1 Eeli MÄKINEN Tampere Bike Club FIN14
2 Miko MÄKELÄ Espoo Bike Club FIN5
3 Emil ISO-MARKKU BMX Helsinki FIN1
4 Vili LAUKKANEN Tampere Bike Club FIN14
5 Lauris KRASTINS BMX Helsinki FIN1
6 Väinö LEMIVAARA Tampere Bike Club FIN14
7 Saku KESKIAHO BMX Helsinki FIN1
8 Riina PIETILÄ Tampere Bike Club FIN14
9 Aku LAUKKANEN Tampere Bike Club FIN14
10 Pihla SAHI Tampere Bike Club FIN14
11 Aava THOMAS Espoo Bike Club FIN5
12 Saga AHTIAINEN Tampere Bike Club FIN14
13 Elli MANNERMAA CC Picaro FIN3
14 Lauri KOKKOLA BMX Helsinki FIN1
Kisasarja 4 (13 Riders)
NAME GROUP
1 Olavi KIVINIEMI Tampere Bike Club FIN14
2 Diana SITTNIKOW BMX Helsinki FIN1
3 Teo SAHI Tampere Bike Club FIN14
4 Kaapo KURKELA BMX Helsinki FIN1
5 Niilo HEIKKINEN BMX Helsinki FIN1
6 Verneri POLAS CC Picaro FIN3
7 Kalle KOIVULA Tampere Bike Club FIN14
8 Luca AHTIAINEN Tampere Bike Club FIN14
9 Juhana PIETILÄ Tampere Bike Club FIN14
10 Oskari KÄNSÄLÄ BMX Helsinki FIN1
11 Juho KÄRKKÄINEN Retkikunta Racing FIN12
12 Petra AHTIAINEN (N30P) Tampere Bike Club FIN14
DNF Ninna HEINIÖ CC Picaro FIN3