3rd Annual Season Final@Pyöräkrossiparkki 3.10.2015

Alkuerien tulokset tästä linkistä / Moto results.

TULOKSET / RESULTS

TULOSLISTA
Novice 6 & under 5 osallistujaa
Sija Nimi Seura
1 Eetu Sironen BMXH
2 Roope Mutanen BMXH
3 Ramona Petkevica Talava/VBSS
4 Jerry Niemi BMXH
5 Saku Keskiaho BMXH
Boys Girls 6 & under 13 osallistujaa
Sija Nimi Seura
1 Edvards Tuters RRS/Rigas Favorits
2 Patriks Krauklis Talava/VBSS
3 Yury Avchkhov Älvsjö BMX
4 Rauls Petkevics Talava/VBSS
5 Max Lorentz BTu
6 Amos Keisu BMXH
7 Jermu Niemi BMXH
8 Sebastian Kjellman BMXH
9 Axel Nurmenkari BMXH
10 Onni Stenbacka BMXH
11 Jere Latini BMXH
12 Miro Rantanen BTu
Boys 7-8 19 osallistujaa
Sija Nimi Seura
1 Kasper Hickman BMXH
2 Rudolfs Siklis Talava/VBSS
3 Tomass Zutis RRS/Rigas Favorits
4 Iivo Vesikko TaBC
5 Ralfs Spila RRS/Rigas Favorits
6 Niks Kalvans Talava/VBSS
7 Anders Oiguss RRS/Rigas Favorits
8 Iivari Vornanen BMXH
9 Markuss Krauklis Talava/VBSS
10 Jesper Wahlberg SMK Uppsala
11 Melvin Molén Märsta BMX
12 Eelis Nurmi BTu
Girls 7-10 6 osallistujaa
Sija Nimi Seura
1 Sofia Karila BMXH
2 Salla Salmi Haka
3 Inez Andersson Älvsjö BMX
4 Elin Holmstedt Märsta BMX
5 Lumi Asp Haka
6 Eveliina Pohjamo TaBC
Boys 9-10 19 osallistujaa
Sija Nimi Seura
1 Mikus Freimanis RRS/Rigas Favorits
2 Kristers Oiguss RRS/Rigas Favorits
3 Krisjanis Zutis RRS/Rigas Favorits
4 Gustavs Suna RRS/Rigas Favorits
5 Gustavs Jurevics Talava/VBSS
6 Rojs Lazars Talava/VBSS
7 Jonathan Ahl Hedlund Märsta BMX
8 Vincent Molén Märsta BMX
9 Ralfs Fridvalds Talava/VBSS
10 Akseli Räsänen BMXH
11 Rasmus Varis BMXH
12 Davis Elbrets Talava/VBSS
Girls 11-14 9 osallistujaa
Sija Nimi Seura
1 Liva Glazere Talava/VBSS
2 Alva Andersson Älvsjö BMX
3 Ebba Torhult Älvsjö BMX
4 Ella Lehtonen BMXH
5 Felicia Klingström Älvsjö BMX
6 Juli Javanainen BMXH
7 Anni Annama RTR BMX
8 Saga Kantanen BMXH
9 Ronja Sirviö Haka
Boys 11-12 20 osallistujaa
Sija Nimi Seura
1 Einar Lindberg Märsta BMX
2 Joona Pekkilä BMXH
3 Oto Kalnins RRS/Rigas Favorits
4 Ivars Svarinskis RRS/Rigas Favorits
5 Emils Treimanis Talava/VBSS
6 Edvin Leppänen BTu
7 Antti Laakkonen BMXH
8 Axel Kantanen BMXH
9 Rihards Liepins Talava/VBSS
10 Andren Kaju Tartu SK Velo
11 Mihkel Kõrgesaar TY ASK
12 Gustavs Vite RRS/Rigas Favorits
13 Douglas Bodmark Märsta BMX
14 Joel Autio BMX Turku
15 Vilppu Kokko BMXH
16 Joel Asp Haka
Boys 13-14 11 osallistujaa
Sija Nimi Seura
1 Justs Lapins RRS/Rigas Favorits
2 Niks Rozukalns BMX sporta klubs Ozolēni
3 Henrik Holmstedt Märsta BMX
4 Agris Mozeiko RRS/Rigas Favorits
5 Martins Melkis Talava/VBSS
6 Karel Vaher RTR BMX
7 Melvin Eldelöf Märsta BMX
8 Tuomas Panula Retkikunta Racing
9 Miiko Rajajärvi Haka
10 Leo Autio BMX Turku
11 Anton Holmberg BMXH
Boys 15-16 8 osallistujaa
Sija Nimi Seura
1 Filips Rozitis RRS/Rigas Favorits
2 Martin Markström SMK Uppsala
3 Artis Možeiko RRS/Rigas Favorits
4 Lucas Klingström Älvsjö BMX
5 Ricards Vilumsons RRS/Rigas Favorits
6 Robin Andersson Märsta BMX
7 Juho Kärkkäinen Haka
8 Antti Lehikoinen TVC
Men 17+ 7 osallistujaa
Sija Nimi Seura
1 Ville Niemi TaBC
2 Jukka Mäennenä TaBC
3 Jukka Hill BMXH
4 Heikki Heinonen BMXH
5 Jarkko Puolakka Haka
6 Raine Kärkkäinen Haka
7 Miki Sirvio Haka
Cruisers 14 osallistujaa
Sija Nimi Seura
1 Toms Silins RRS/Rigas Favorits
2 Kristers Rucis RRS/Rigas Favorits
3 Jukka Pekkilä BMXH
4 Imanst Sokolovs Talava/VBSS
5 Toms Rozukalns BMX sporta klubs Ozolēni
6 Ola Slettenmark Älvsjö BMX
7 John Molén Märsta BMX
8 Krisjanis Cers RRS/Rigas Favorits
9 Jari Asp Haka
10 Marius Kokko BMXH
11 Mathias Andersson Märsta BMX
12 Raine Kärkkäinen Haka
13 Marko Niemi BMXH
14 Andres Kalk Tartu SK Velo
Women 4 osallistujaa
Sija Nimi Seura
1 Sandra Aleksejeva Talava/VBSS
2 Alice Kirina RRS/Rigas Favorits
3 Minni Leppänen Retkikunta Racing
4 Pinja Puustinen Retkikunta Racing
EliteMen 11 osallistujaa
Sija Nimi Seura
1 Mikus Strazdins Talava/VBSS
2 Kristers Lejins Talava/VBSS
3 Edvards Glazers Talava/VBSS
4 Vladimirs Boltiks BMX sporta klubs Ozolēni
5 Edvards Veiss RRS/Rigas Favorits
6 Simon Wanrop Märsta BMX
7 Michael Thomson Moss Bmx club
8 Siim Lepik TY ASK