2nd Annual Season Final@Pyöräkrossiparkki 4.10.2014

Alkuerien tulokset tästä linkistä / moto results.

TULOSLISTA / RESULTS
Boys 6 17 osallistujaa
Sija Nimi Seura
1 Valters Jonass BMX sporta klubs   ”Ozolēni”
2 Edvards Tuters Rigas Favorits/RRS
3 Henrijs Lejnieks BMX club Marupe, Latvia
4 Iivari Vornanen BMX Helsinki Ry
5 Jesper Wahlberg Smk Uppsala
6 Alexander Skjelten BMX club Marupe, Latvia
7 Melvin Molén Märsta Sweden
8 Amos Keisu BMX Helsinki Ry
9 Miiko Virtanen Haka
10 Jermu Niemi BMX Helsinki Ry
11 Valtteri Pekkola RSP
12 Taavi Stenbacka BMX Helsinki Ry
Boys 7-8 15 osallistujaa
Sija Nimi Seura
1 Kristers Oigus Rigas Favorits/RRS
2 Markuss Ozolins Rigas Favorits/RRS
3 Tõnis Mugra Tartu SK Velo
4 Nooa Keisu BMX Helsinki Ry
5 Olavi Kiviniemi TaBC
6 Eelis Mäkinen BMX Helsinki Ry
7 Alex Teikari TVC
8 Rafael Sillankorva BMX Helsinki Ry
9 Jasu Järvinen TaBC
10 Sebastian Leok Tartu SK Velo
11 Jimi Pekkilä BMX Helsinki Ry
12 Karl August Kalk Tartu SK Velo
Boys 9-10 23 osallistujaa
Sija Nimi Seura
1 Emils Trenmanis Talava/VBSS, Valmiera, Latvia
2 Gustavs Suna Rigas Favorits/RRS
3 Vincent Molén Märsta Sweden
4 Raivo Bumanis Talava/VBSS, Valmiera, Latvia
5 Max Mäenpää TaBC
6 Bruno Bumanis Talava/VBSS, Valmiera, Latvia
7 Tatu Ristimäki RMR
8 Oliver de Wahl Märsta Sweden
9 Axel Kantanen BMX Helsinki Ry
10 Oskari Karvinen RMR
11 Anselmi Kiviniemi TaBC
12 Joel Autio TVC
13 Edvin Leppänen TVC
14 Rasmus Varis BMX Helsinki Ry
15 Akseli Räsänen BMX Helsinki Ry
16 William Lindholm Märsta Sweden
Girls 9-12 8 osallistujaa
Sija Nimi Seura
1 Ella Lehtonen BMX Helsinki Ry
2 Miina Ojasild Tartu SK Velo
3 Juli Javanainen BMX Helsinki Ry
4 Aura Mäkinen BMX Helsinki Ry
5 Sofia Karila BMX Helsinki Ry
6 Noora Järvinen TaBC
7 Diana Sittnikow BMX Helsinki Ry
8 Salla Salmi Haka
Boys 11-12 18 osallistujaa
Sija Nimi Seura
1 Niks Rožukalns BMX sporta klubs   ”Ozolēni”
2 Emīls Kaupuzs Rigas Favorits/RRS
3 Henrik Holmstedt Märsta Sweden
4 Linus Wanrop Märsta Sweden
5 Joona Pekkilä BMX Helsinki Ry
6 Ivars Svarinskis Rigas Favorits/RRS
7 Roberts Kalnins BMX sporta klubs   ”Ozolēni”
8 Martins Melkis Talava/VBSS, Valmiera, Latvia
9 Viktor Haeger-Sjöström Märsta Sweden
10 Douglas Bodmark Märsta Sweden
11 Oto Kalnins Rigas Favorits/RRS
Boys 13-14 11 osallistujaa
Sija Nimi Seura
1 Filips Rozitis Rigas Favorits/RRS
2 Reino Liepins Rigas Favorits/RRS
3 Rolands Liepins Talava/VBSS, Valmiera, Latvia
4 Justs Lapins Rigas Favorits/RRS
5 Niks Budzinskis BMX Madona
6 Robin Andersson Märsta Sweden
7 Martin Markström Smk Uppsala
8 Arnijs Kuratniks BMX club Marupe, Latvia
9 Felix Haeger-Sjöström Märsta Sweden
Men 17+ 4 osallistujaa
Sija Nimi Seura
1 Ardo Oks   (Boys   15-16) Tartu SK Velo
2 Erik Eklund Cycle Club Helsinki
3 Juho Kärkkäinen Haka
4 Raine Kärkkäinen Haka
5 Tero Sillankorva BMX Helsinki Ry
Cruisers 24″ 17 osallistujaa
Sija Nimi Seura
1 Jukka Pekkilä BMX Helsinki Ry
2 Jouni Jalkanen BMX Helsinki Ry
3 Veiko Tammiste Tartu SK Velo
4 Kai Kantanen BMX Helsinki Ry
5 Mikko Heino BMX Helsinki Ry
6 Mathias Andersson Märsta Sweden
7 Johan Molén Märsta Sweden
8 Jari Asp Haka
9 Juha- Matti Karvinen RMR
10 Pekka Ryynänen BMX Helsinki Ry
11 Raine Kärkkäinen Haka
12 Marius Kokko BMX Helsinki Ry
Elite Women 9 osallistujaa
Sija Nimi Seura
1 Sandra Aleksejeva Talava/VBSS, Valmiera, Latvia
2 Lelde Shuma Talava/VBSS, Valmiera, Latvia
3 Outi Leinonen Jyps
4 Minni Leppänen RMR
5 Vilma Alanko BMX Helsinki Ry
6 Heini Ilmarinen HyPy
7 Karolina Eklund HyPy
Elite Men 21 osallistujaa
Sija Nimi Seura
1 Kristers Lejins Talava/VBSS, Valmiera, Latvia
2 Filip Svanberg Kungsbacka BMX
3 Kaspars Ernstsons Rigas Favorits/RRS
4 Mikus Strazdins Talava/VBSS, Valmiera, Latvia
5 Tommi Lehtonen BMX Helsinki Ry
6 Peteris Kalnins BMX sporta klubs   ”Ozolēni”
7 Henrihs Kirshblums Talava/VBSS, Valmiera, Latvia
8 Ansis Uskaurs Rigas Favorits/RRS
9 Andreas Björkman Kungsbacka BMX
10 Linus Sohlin Märsta Sweden
11 Simon Wanrop Märsta Sweden
12 Edvards Veiss Rigas Favorits/RRS
13 Hannes Haeger Märsta Sweden
14 Samuli Mattila HHCMB
15 Paavo Pohjonen TaBC
16 Arvis Karklins Talava/VBSS, Valmiera, Latvia