End of Report

Pohjola Vakuutus BMX Cup 2019

BMX EVENT MANAGER, Report Created pp43729,kkk.vvvv tt.12.49

CLUB / TEAMS LIST

Total Entries = 124

Total Riders = ?

EST Rein Taaramäe rattaklubi (1 entries)
REF PLATE NAME CLASS
16 ANNAMA, Anni Women 14+ / WE

EST Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi (10 entries)
REF PLATE NAME CLASS
760 KALK, Karl-August Boys 12-13
769 KISS, Laura Girls 8
769 KISS, Rasmus Boys 12-13
768 KISS, Robin Boys 7
757 LEHTO, Oskar Boys 12-13
15 LUMISTE, Ruudi Boys 10-11
3 PALMISTE, Paula Boys 8-9
14 RAID, Sten-Tristan Boys 10-11
785 RAUN, Mirjam Girls 11-13
767 SIMENSON, Oliver-Siim Boys 10-11

FIN BMX Helsinki (52 entries)
REF PLATE NAME CLASS
463 BERNOULLI, Rasmus Boys 7
110 HAAPIAINEN, Eino Boys 7
466 HAAPIAINEN, Onni Boys 8-9
130 HEIKKINEN, Niilo Boys 12-13
7 HICKMAN, Kasper Boys 10-11
308 HOLMBERG, Anton Men 16+ 20/24"
918 HYRKÄS, Miro Boys 7
446 INGMAN, Tao Boys 10-11
22 ISO-MARKKU, Emil Boys 8-9
268 KAARTINEN, Leevi Boys 7
188 KANTANEN, Axel Men Pro 15+
40 KESKIAHO, Saku Boys 8-9
140 KESKIAHO, Salla Girls 8
343 KIRVES, Otto Boys 10-11
405 KOLEHMAINEN, Oliver Boys 7
78 KRASTINS, Lauris Boys 10-11
67 KRAUSE, Andreas Alexander Boys 14-15
444 KURKELA, Kaapo Boys 8-9
555 KURKELA, Pyry Boys 12-13
143 KÄNSÄLÄ, Antti Men 16+ 20/24"
256 KÄNSÄLÄ, Oskari Boys 10-11
667 LAAKKONEN, Antti Men Pro 15+
269 LAKONEN, Santeri Boys 8-9
438 LAVANKO, Sylvesteri Boys 7
996 LEHTONEN, Tommi Men Pro 15+
346 LEINONEN, Ukko Boys 7
260 LIINAMAA, Samuel Boys 7
314 LIUKKALA, Sulo Boys 7
432 LÄÄPERI, Väinö Boys 10-11
125 MARKKANEN, Taneli Boys 14-15
124 MARKKANEN, Uolevi Boys 7
246 NURMI, Karlo Boys 7
412 PELTOPURO, Niki Boys 8-9
242 PELTOPURO, Ninni Girls 8
407 PERNELL, Noel Boys 7
46 SANTALA, Elmo Boys 8-9
75 SANTALA, Jere Men 16+ 20/24"
84 SANTALA, Vilho Boys 10-11
55 SHVEDCHIKOV, Alexander Boys 14-15
321 SITTNIKOW, Diana Women 14+ / WE
6 SIVOLA, Veikka Boys 7
342 SOININEN, Valtteri Boys 8-9
301 SOININEN, Viljami Boys 7
500 SOLANTO, Leon Boys 8-9
273 SOROKIN, Miro Boys 8-9
530 SYDÄNNEVA, Jami Boys 10-11
221 TERHO, Leevi Boys 8-9
302 TÖLLI, Veeti Boys 7
981 TÖRNROOS, Krister Boys 7
64 VARIS, Rasmus Boys 12-13
307 WECKSTRÖM, Ensio Boys 8-9
355 VIHERSALO, Eemil Boys 7

FIN BMX Turku (6 entries)
REF PLATE NAME CLASS
91 AUTIO, Joel Men Pro 15+
19 AUTIO, Leo Men Pro 15+
616 KOIVISTO, Benjamin Boys 12-13
999 NURMI, Eelis Boys 10-11
176 NURMI, Emma Girls 8
77 SAAR, Oliver-Sten Boys 12-13

FIN CC Picaro (1 entries)
REF PLATE NAME CLASS
62 POLAS, Verneri Boys 12-13

FIN Espoo Bike Club (11 entries)
REF PLATE NAME CLASS
309 AIRAKSINEN, Rasmus Boys 7
434 JAATINEN, Akusti Men 16+ 20/24"
212 JAATINEN, Linnea Girls 8
263 JÄPPINEN, Jesperi Boys 7
452 KYLV, Kert Boys 7
189 LAEVIK, Ravel-Andero Boys 7
449 LANTTO, Benjamin Boys 8-9
34 MÄKELÄ, Luka Boys 7
36 MÄKELÄ, Miko Boys 8-9
349 ROUSU, Topias Boys 12-13
454 SEPPÄ, Urho Boys 10-11

FIN Finland (4 entries)
REF PLATE NAME CLASS
442 SIPPONEN, Viljami Boys 8-9
462 WANSEN, Kasper Boys 7
262 WANSEN, Matias Boys 7
461 VEIKKOLAINEN, Emil Boys 7

FIN Korson Kaiku (1 entries)
REF PLATE NAME CLASS
317 VEIKKOLAINEN, Kari Men 16+ 20/24"

FIN Tainionkosken Tähti (1 entries)
REF PLATE NAME CLASS
32 KIHLANKI, Jussipekka Boys 10-11

FIN Tampere Bike Club (16 entries)
REF PLATE NAME CLASS
505 AHTIAINEN, Luca Boys 14-15
404 AHTIAINEN, Saga Girls 9-10
566 BERGMAN, Patrik Men Pro 15+
105 JÄRVINEN, Noora Women 14+ / WE
255 KIVINIEMI, Olavi Boys 12-13
336 KOIVULA, Kalle Boys 12-13
271 LAUKKANEN, Aku Boys 7
127 LAUKKANEN, Vili Boys 7
913 LEMIVAARA, Veikko Boys 7
911 LEMIVAARA, Väinö Boys 8-9
61 MÄENPÄÄ, Max Boys 14-15
134 MÄKINEN, Eeli Boys 10-11
50 PIETILÄ, Juhana Boys 12-13
30 PIETILÄ, Riina Girls 9-10
208 SAHI, Pihla Girls 9-10
207 SAHI, Teo Boys 12-13

LVA BMX Club Talava (3 entries)
REF PLATE NAME CLASS
237 BĒRZIŅŠ, Agris Boys 8-9
245 OZOLS, Valters Boys 7
18 VIŠŅEVSKIS, Toms Boys 8-9

LVA BMX klubs Mārupe (2 entries)
REF PLATE NAME CLASS
198 PETKEVICS, Rauls Boys 10-11
4 ŠVALKOVSKIS, Marks Boys 7

LVA BMX Riga/RRS (1 entries)
REF PLATE NAME CLASS
60 BRŪVERE, Helēna Amanda Women 14+ / WE

RUS Olimpiyskiye nadezhdy (6 entries)
REF PLATE NAME CLASS
821 IASTREB, Konstantin Boys 10-11
831 KARPINSKIY, Konstantin Boys 10-11
35 LUDZSKII, Platon Boys 8-9
47 MOLCHANOV, Maksim Boys 8-9
56 MURYGIN, Fedor Boys 7
67 SAVKIN, Klimentii Boys 7

RUS Olymp Moscow (2 entries)
REF PLATE NAME CLASS
708 KOLDAEV, Maksim Boys 8-9
712 KOLDAEV, Nikolai Boys 7

RUS Russia, Moscow (3 entries)
REF PLATE NAME CLASS
809 BARANOV, Igor Boys 8-9
841 MANAEV, Timofey Boys 7
13 MANAEVA, Olga Girls 9-10

SWE Märsta BMX (2 entries)
REF PLATE NAME CLASS
289 NORDIN, Stefan Boys 12-13
18 WAHLBERG, Jesper Boys 10-11

SWE SMK Uppsala (2 entries)
REF PLATE NAME CLASS
466 INGELS, Maximilian Boys 10-11
113 INGELS, William Boys 12-13

Top of Report