End of Report

Pohjola Vakuutus BMX Cup 2019

BMX EVENT MANAGER, Report Created 22/Sep/2019 12:52:37


Race: F1
Girls 8 Moto 4 Heat 1
PLATE GROUP NAME DRAW PLACE TRANSFER
140 BMX Helsinki FIN Salla KESKIAHO F1 : 1 -
176 BMX Turku FIN Emma NURMI F1 : 5 -
212 Espoo Bike Club FIN Linnea JAATINEN F1 : 6 -
242 BMX Helsinki FIN Ninni PELTOPURO F1 : 8 -

Race: F2
Boys 7 B Final
PLATE GROUP NAME DRAW PLACE
189 Espoo Bike Club FIN Ravel-Andero LAEVIK F2 : 1 -
56 Olimpiyskiye nadezhdy RUS Fedor MURYGIN F2 : 2 -
712 Olymp Moscow RUS Nikolai KOLDAEV F2 : 3 -
462 Finland FIN Kasper WANSEN F2 : 4 -
262 Finland FIN Matias WANSEN F2 : 5 -
352 BMX Helsinki FIN Veeti TÖLLI F2 : 6 -
918 BMX Helsinki FIN Miro HYRKÄS F2 : 7 -
841 Russia, Moscow RUS Timofey MANAEV F2 : 8 -

Race: F3
Boys 7 A Final
PLATE GROUP NAME DRAW PLACE
127 Tampere Bike Club FIN Vili LAUKKANEN F3 : 1 -
4 BMX klubs Mārupe LVA Marks ŠVALKOVSKIS F3 : 2 -
6 BMX Helsinki FIN Veikka SIVOLA F3 : 3 -
245 BMX Club Talava LVA Valters OZOLS F3 : 4 -
913 Tampere Bike Club FIN Veikko LEMIVAARA F3 : 5 -
271 Tampere Bike Club FIN Aku LAUKKANEN F3 : 6 -
67 Olimpiyskiye nadezhdy RUS Klimentii SAVKIN F3 : 7 -
438 BMX Helsinki FIN Sylvesteri LAVANKO F3 : 8 -

Race: F4
Girls 9-10 Moto 4 Heat 1
PLATE GROUP NAME DRAW PLACE TRANSFER
13 Russia, Moscow RUS Olga MANAEVA F4 : 1 -
404 Tampere Bike Club FIN Saga AHTIAINEN F4 : 4 -
208 Tampere Bike Club FIN Pihla SAHI F4 : 6 -
30 Tampere Bike Club FIN Riina PIETILÄ F4 : 8 -

Race: F5
Boys 8-9 B Final
PLATE GROUP NAME DRAW PLACE
708 Olymp Moscow RUS Maksim KOLDAEV F5 : 1 -
3 Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi EST Paula PALMISTE F5 : 2 -
46 BMX Helsinki FIN Elmo SANTALA F5 : 3 -
911 Tampere Bike Club FIN Väinö LEMIVAARA F5 : 4 -
466 BMX Helsinki FIN Onni HAAPIAINEN F5 : 5 -
35 Olimpiyskiye nadezhdy RUS Platon LUDZSKII F5 : 6 -
412 BMX Helsinki FIN Niki PELTOPURO F5 : 7 -
269 BMX Helsinki FIN Santeri LAKONEN F5 : 8 -

Race: F6
Boys 8-9 A Final
PLATE GROUP NAME DRAW PLACE
22 BMX Helsinki FIN Emil ISO-MARKKU F6 : 1 -
444 BMX Helsinki FIN Kaapo KURKELA F6 : 2 -
18 BMX Club Talava LVA Toms VIŠŅEVSKIS F6 : 3 -
807 Russia, Moscow RUS Igor BARANOV F6 : 4 -
500 BMX Helsinki FIN Leon SOLANTO F6 : 5 -
36 Espoo Bike Club FIN Miko MÄKELÄ F6 : 6 -
237 BMX Club Talava LVA Agris BĒRZIŅŠ F6 : 7 -
40 BMX Helsinki FIN Saku KESKIAHO F6 : 8 -

Race: F7
Boys 10-11 B Final
PLATE GROUP NAME DRAW PLACE
84 BMX Helsinki FIN Vilho SANTALA F7 : 1 -
454 Espoo Bike Club FIN Urho SEPPÄ F7 : 2 -
446 BMX Helsinki FIN Tao INGMAN F7 : 3 -
432 BMX Helsinki FIN Väinö LÄÄPERI F7 : 4 -
343 BMX Helsinki FIN Otto KIRVES F7 : 5 -
32 Tainionkosken Tähti FIN Jussipekka KIHLANKI F7 : 6 -

Race: F8
Boys 10-11 A Final
PLATE GROUP NAME DRAW PLACE
999 BMX Turku FIN Eelis NURMI F8 : 1 -
831 Olimpiyskiye nadezhdy RUS Konstantin KARPINSKIY F8 : 2 -
198 BMX klubs Mārupe LVA Rauls PETKEVICS F8 : 3 -
821 Olimpiyskiye nadezhdy RUS Konstantin IASTREB F8 : 4 -
530 BMX Helsinki FIN Jami SYDÄNNEVA F8 : 5 -
256 BMX Helsinki FIN Oskari KÄNSÄLÄ F8 : 6 -
134 Tampere Bike Club FIN Eeli MÄKINEN F8 : 7 -
78 BMX Helsinki FIN Lauris KRASTINS F8 : 8 -

Race: F9
Boys 12-13 B Final
PLATE GROUP NAME DRAW PLACE
336 Tampere Bike Club FIN Kalle KOIVULA F9 : 1 -
62 CC Picaro FIN Verneri POLAS F9 : 2 -
555 BMX Helsinki FIN Pyry KURKELA F9 : 3 -
349 Espoo Bike Club FIN Topias ROUSU F9 : 4 -
50 Tampere Bike Club FIN Juhana PIETILÄ F9 : 5 -

Race: F10
Boys 12-13 A Final
PLATE GROUP NAME DRAW PLACE
77 BMX Turku FIN Oliver-Sten SAAR F10 : 1 -
616 BMX Turku FIN Benjamin KOIVISTO F10 : 2 -
14 Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi EST Sten-Tristan RAID F10 : 3 -
113 SMK Uppsala SWE William INGELS F10 : 4 -
18 Märsta BMX SWE Jesper WAHLBERG F10 : 5 -
207 Tampere Bike Club FIN Teo SAHI F10 : 6 -
255 Tampere Bike Club FIN Olavi KIVINIEMI F10 : 7 -
7 BMX Helsinki FIN Kasper HICKMAN F10 : 8 -

Race: F11
Boys 14-15 Moto 4 Heat 1
PLATE GROUP NAME DRAW PLACE TRANSFER
55 BMX Helsinki FIN Alexander SHVEDCHIKOV F11 : 1 -
64 BMX Helsinki FIN Rasmus VARIS F11 : 6 -
505 Tampere Bike Club FIN Luca AHTIAINEN F11 : 7 -
125 BMX Helsinki FIN Taneli MARKKANEN F11 : 8 -

Race: F12
Men 16+ 20/24" B Final
PLATE GROUP NAME DRAW PLACE
434 Espoo Bike Club FIN Akusti JAATINEN F12 : 1 -
347 BMX Helsinki FIN Jukka MARKKANEN F12 : 2 -

Race: F13
Men 16+ 20/24" A Final
PLATE GROUP NAME DRAW PLACE
19 BMX Turku FIN Leo AUTIO F13 : 1 -
188 BMX Helsinki FIN Axel KANTANEN F13 : 2 -
308 BMX Helsinki FIN Anton HOLMBERG F13 : 3 -
143 BMX Helsinki FIN Antti KÄNSÄLÄ F13 : 4 -
68 BMX Helsinki FIN Kai KANTANEN F13 : 5 -
317 Korson Kaiku FIN Kari VEIKKOLAINEN F13 : 6 -
75 BMX Helsinki FIN Jere SANTALA F13 : 7 -

Race: F14
Women 14+ / WE Moto 4 Heat 1
PLATE GROUP NAME DRAW PLACE TRANSFER
16 Rein Taaramäe rattaklubi EST Anni ANNAMA F14 : 1 -
321 BMX Helsinki FIN Diana SITTNIKOW F14 : 2 -
801 Russia, Moscow RUS Svetlana MANAEVA F14 : 4 -
105 Tampere Bike Club FIN Noora JÄRVINEN F14 : 5 -
60 BMX Riga/RRS LVA Helēna Amanda BRŪVERE F14 : 7 -

Race: F15
Men Pro 15+ Moto 4 Heat 1
PLATE GROUP NAME DRAW PLACE TRANSFER
91 BMX Turku FIN Joel AUTIO F15 : 1 -
566 Tampere Bike Club FIN Patrik BERGMAN F15 : 2 -
996 BMX Helsinki FIN Tommi LEHTONEN F15 : 3 -
667 BMX Helsinki FIN Antti LAAKKONEN F15 : 4 -
3 Club Unknown ? Klavs LISOVSKIS F15 : 5 -
61 Tampere Bike Club FIN Max MÄENPÄÄ F15 : 7 -

Top of Report