End of Report

Baltic Sea Cup #4 2019 Helsinki

BMX EVENT MANAGER, Report Created 21/Sep/2019 13:01:39

CLUB / TEAMS LIST

Total Entries = 143

Total Riders = 143

EST Rein Taaramäe rattaklubi (1 entries)
REF PLATE NAME CLASS
16 ANNAMA, Anni
(G15+)
Elite Women

EST SK AIRPARK (8 entries)
REF PLATE NAME CLASS
776 KASEMAA, Konrad Boys 9
777 LAUR, Jesse Boys 7
795 LAUR, Mattias Boys 9
790 METSAOTS, Mikk Boys 13-14
787 RUMM, Gerhard Boys 13-14
55 TEKKEL, Ketlin Elite Women
16 VAPPER, Ete Girls 11-12
779 VAPPER, Mattias Boys 11

EST Tartu Spordiklubi Velo (3 entries)
REF PLATE NAME CLASS
739 PURI, Kristofer Raul Boys 13-14
737 PURI, Loviisa Ly Girls 11-12
706 PURI, Ly Elite Women

EST Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi (4 entries)
REF PLATE NAME CLASS
15 LUMISTE, Ruudi Boys 10
3 PALMISTE, Paula Girls 7-8
14 RAID, Sten-Tristan Boys 11
767 SIMENSON, Oliver-Siim Boys 11

FIN BMX Helsinki (32 entries)
REF PLATE NAME CLASS
110 HAAPIAINEN, Eino Boys 7
466 HAAPIAINEN, Onni Boys 9
130 HEIKKINEN, Niilo Boys 12
325 HEINONEN, Olli Boys 7
7 HICKMAN, Kasper Boys 11
308 HOLMBERG, Anton
(M17+)
Junior Men
22 ISO-MARKKU, Emil Boys 8
143 KÄNSÄLÄ, Antti
(CR30+)
Cruiser Men 17-29
256 KÄNSÄLÄ, Oskari Boys 11
188 KANTANEN, Axel Boys 15-16
40 KESKIAHO, Saku Boys 8
140 KESKIAHO, Salla Girls 7-8
78 KRASTINS, Lauris Boys 10
67 KRAUSE, Andreas Alexander Boys 15-16
444 KURKELA, Kaapo Boys 9
555 KURKELA, Pyry Boys 12
667 LAAKKONEN, Antti Boys 15-16
438 LAVANKO, Sylvesteri Boys 7
996 LEHTONEN, Tommi
(M17+)
Junior Men
125 MARKKANEN, Taneli Boys 13-14
124 MARKKANEN, Uolevi Boys 7
46 SANTALA, Elmo Boys 8
75 SANTALA, Jere
(CR30+)
Cruiser Men 17-29
84 SANTALA, Vilho Boys 10
55 SHVEDCHIKOV, Alexander Boys 15-16
321 SITTNIKOW, Diana
(G13-14)
Elite Women
6 SIVOLA, Veikka Boys 7
500 SOLANTO, Leon Boys 9
530 SYDÄNNEVA, Jami Boys 10
981 TÖRNROOS, Krister Boys 7
81 VORNANEN, Aatos Yrjänä Boys 7
52 VORNANEN, Iivari Boys 11

FIN BMX Turku (9 entries)
REF PLATE NAME CLASS
91 AUTIO, Joel Boys 15-16
19 AUTIO, Leo
(M17+)
Junior Men
616 KOIVISTO, Benjamin Boys 13-14
999 NURMI, Eelis Boys 11
176 NURMI, Emma Girls 7-8
66 RANTANEN, Juho Boys 11
9 RANTANEN, Miika Boys 12
6 RANTANEN, Miro Boys 8
77 SAAR, Oliver-Sten Boys 13-14

FIN CC Picaro (1 entries)
REF PLATE NAME CLASS
62 POLAS, Verneri Boys 12

FIN Espoo Bike Club (8 entries)
REF PLATE NAME CLASS
212 JAATINEN, Linnea Girls 7-8
319 JÄNTTI, Elja Boys 7
452 KYLV, Kert Boys 7
189 LAEVIK, Ravel-Andero Boys 7
449 LANTTO, Benjamin Boys 8
34 MÄKELÄ, Luka Boys 7
36 MÄKELÄ, Miko Boys 9
349 ROUSU, Topias Boys 12

FIN Tampere Bike Club (19 entries)
REF PLATE NAME CLASS
505 AHTIAINEN, Luca Boys 13-14
404 AHTIAINEN, Saga
(G9-10)
Girls 11-12
566 BERGMAN, Patrik
(M17+)
Junior Men
44 BRANDER, Niklas Boys 9
105 JÄRVINEN, Noora
(G13-14)
Elite Women
255 KIVINIEMI, Olavi Boys 12
336 KOIVULA, Kalle Boys 12
47 KOPAKKALA, Neo Boys 7
271 LAUKKANEN, Aku Boys 7
127 LAUKKANEN, Vili Boys 7
911 LEMIVAARA, Väinö Boys 9
913 LEMIVAARA, Veikko Boys 7
61 MÄENPÄÄ, Max Boys 15-16
134 MÄKINEN, Eeli Boys 10
50 PIETILÄ, Juhana Boys 12
30 PIETILÄ, Riina
(G9-10)
Girls 11-12
275 REIJU, Aleksi Boys 11
208 SAHI, Pihla
(G9-10)
Girls 11-12
207 SAHI, Teo Boys 13-14

LVA BMX club "Mitavas Kumeli" (4 entries)
REF PLATE NAME CLASS
16 JONKUS, Ģirts
(CR30+)
Cruiser Men 17-29
13 MANAEVA, Olga
(G9-10)
Girls 11-12
402 SOĻIMS, Lūkass Boys 8
18 SOĻIMS, Markuss Boys 10

LVA BMX Club Talava (8 entries)
REF PLATE NAME CLASS
237 BĒRZIŅŠ, Agris Boys 9
257 ELBRETS, Dāvis Jānis Boys 13-14
5 ELBRETS, Kristaps Klāvs Boys 7
245 OZOLS, Valters Boys 7
14 TREIMANE, Madara Kate Girls 11-12
232 TREIMANIS, Emīls Mārtiņš Boys 15-16
14 TREIMANIS, Roberts Cruiser Men 17-29
18 VIŠŅEVSKIS, Toms Boys 8

LVA BMX klubs Mārupe (3 entries)
REF PLATE NAME CLASS
141 EZĪTS, Ralfs Boys 9
198 PETKEVICS, Rauls Boys 10
4 ŠVALKOVSKIS, Marks Boys 7

LVA BMX Riga/RRS (8 entries)
REF PLATE NAME CLASS
60 BRŪVERE, Helēna Amanda
(G15+)
Elite Women
95 ŅIKIFOROVS, Marks Boys 10
100 RATNIEKS, Ralfs Boys 9
84 ŠARAKOVS, Henrijs Boys 12
8 SPILA, Ralfs Boys 11
117 SPILBERGS, Valters Boys 7
88 TUTERS, Edvards Boys 11
53 ZUTIS, Tomass Boys 12

LVA Mša/Valmieras puikas/VBSS (9 entries)
REF PLATE NAME CLASS
466 BRIKMANIS, Emīls Boys 8
462 DOMBROVSKIS, Mārtiņš Boys 11
300 KĀRKLIŅA, Adelīna Girls 11-12
809 KĀRKLIŅŠ, Rinalds Jānis Junior Men
442 KRAUKLIS, Markuss Boys 12
5 KRAUKLIS, Patriks Boys 9
457 MIRKS, Metju Filips Boys 7
474 RUDIŅŠ, Raiens Boys 8
471 RUDIŅŠ, Reds Cruiser Men 17-29

LVA Sporta skola "Spars" (1 entries)
REF PLATE NAME CLASS
333 MAŽRIMS, Mariss Boys 9

RUS Olimpiyskiye nadezhdy (7 entries)
REF PLATE NAME CLASS
821 IASTREB, Konstantin Boys 10
831 KARPINSKIY, Konstantin Boys 10
35 LUDZSKII, Platon Boys 8
838 MESHCHANINOV, Aleksandr Boys 9
42 MOLCHANOV, Maksim Boys 8
56 MURYGIN, Fedor Boys 7
67 SAVKIN, Klimentii Boys 7

RUS Olymp Moscow (2 entries)
REF PLATE NAME CLASS
708 KOLDAEV, Maksim Boys 8
712 KOLDAEV, Nikolai Boys 7

RUS Russia, Moscow (3 entries)
REF PLATE NAME CLASS
807 BARANOV, Igor Boys 9
351 BORSCHEV, Matvey Boys 8
841 MANAEV, Timofey Boys 7

SWE Märsta BMX (6 entries)
REF PLATE NAME CLASS
605 DIMITRIJEVIC, Tristan Boys 13-14
36 MOLÉN, Melvin Boys 11
37 MOLÉN, Vincent Boys 13-14
403 NORKVIST, Rasmus
(M17+)
Junior Men
18 WAHLBERG, Jesper Boys 11
221 WESTBERG, Hampus Boys 9

SWE SMK Uppsala (7 entries)
REF PLATE NAME CLASS
116 ASPLUND, Christian
(CR30+)
Cruiser Men 17-29
498 ASPLUND, Elliot Boys 13-14
598 ASPLUND, Hugo Boys 15-16
466 INGELS, Maximilian Boys 11
113 INGELS, William Boys 13-14
223 SKARP, William Boys 13-14
131 SÖRMAN, Love Boys 13-14

Top of Report