End of Report

BMX Suomi Cup #1

BMX EVENT MANAGER, Report Created 25/May/2019 11:20:29

RACE / LANE

Total Entries = 71

Total Riders = 71

Miehet 5-6 (7 Riders)
Transfer top 4 to Final
PLATE NAME GROUP M 1 M 2 M 3
319 Elja JÄNTTI EBC 4: 4 25: 2 45: 1
140 Salla KESKIAHO (N5-6) BMXH 4: 2 24: 3 45: 4
47 Neo KOPAKKALA TaBC 3: 3 25: 4 46: 1
189 Ravel-Andero LAEVIK EBC 3: 1 24: 2 46: 3
913 Veikko LEMIVAARA TaBC 3: 2 24: 1 45: 3
34 Luka MÄKELÄ EBC 3: 4 25: 1 45: 2
176 Emma NURMI (N7-8) BTu 4: 3 24: 4 46: 2

Miehet 7 (10 Riders)
Transfer top 8 to Semi Final
PLATE NAME GROUP M 1 M 2 M 3
325 Olli HEINONEN BMXH 5: 3 26: 4 49: 1
918 Miro HYRKÄS BMXH 7: 4 27: 1 48: 3
40 Saku KESKIAHO (M8) BMXH 5: 1 27: 2 47: 4
452 Kert KYLV EBC 6: 1 27: 3 49: 4
271 Aku LAUKKANEN TaBC 6: 4 28: 1 48: 2
127 Vili LAUKKANEN TaBC 5: 2 26: 3 48: 4
124 Uolevi MARKKANEN BMXH 5: 4 28: 2 49: 3
46 Elmo SANTALA (M8) BMXH 7: 3 28: 4 47: 1
162 Veikka SIVOLA BMXH 6: 3 26: 2 47: 3
981 Krister TÖRNROOS BMXH 7: 2 26: 1 47: 2

Miehet 9 (7 Riders)
Transfer top 4 to Final
PLATE NAME GROUP M 1 M 2 M 3
44 Niklas BRANDER TaBC 9: 3 30: 4 50: 2
22 Emil ISO-MARKKU BMXH 9: 2 29: 3 51: 4
444 Kaapo KURKELA BMXH 8: 2 30: 3 50: 4
911 Väinö LEMIVAARA TaBC 8: 4 29: 1 51: 2
210 Joona LÖTJÖNEN TaBC 8: 3 29: 4 50: 1
36 Miko MÄKELÄ EBC 8: 1 30: 2 51: 3
500 Leon SOLANTO BMXH 9: 4 29: 2 50: 3

Miehet 10 (7 Riders)
Transfer top 4 to Final
PLATE NAME GROUP M 1 M 2 M 3
218 Aapo KANERVA TaBC 11: 4 31: 4 52: 1
78 Lauris KRASTINS BMXH 11: 1 32: 2 52: 2
134 Eeli MÄKINEN TaBC 11: 2 31: 3 53: 4
991 Nooa SAARELA BMXH 10: 3 32: 4 53: 1
84 Vilho SANTALA BMXH 10: 4 31: 1 53: 2
530 Jami SYDÄNNEVA BMXH 10: 2 32: 3 52: 4
829 Oliver VUOSKU BTu 10: 1 31: 2 52: 3

Miehet 11 (5 Riders)
Transfer top 4 to Final
PLATE NAME GROUP M 1 M 2 M 3
256 Oskari KÄNSÄLÄ BMXH 12: 1 33: 2 54: 3
999 Eelis NURMI BTu 12: 2 33: 3 55: 4
285 Tiitus PIIRAINEN TaBC 13: 3 34: 4 54: 1
66 Juho RANTANEN BTu 12: 4 34: 1 54: 2
275 Aleksi REIJU TaBC 13: 4 33: 1 55: 2

Miehet 12 (7 Riders)
Transfer top 4 to Final
PLATE NAME GROUP M 1 M 2 M 3
130 Niilo HEIKKINEN BMXH 15: 4 36: 1 56: 2
255 Olavi KIVINIEMI TaBC 14: 2 36: 3 56: 4
336 Kalle KOIVULA TaBC 15: 1 35: 2 57: 3
555 Pyry KURKELA BMXH 14: 1 35: 3 57: 4
50 Juhana PIETILÄ TaBC 14: 3 36: 4 57: 1
62 Verneri POLAS Picaro 15: 3 35: 4 56: 1
9 Miika RANTANEN BTu 14: 4 35: 1 56: 3

Miehet 13-14 (7 Riders)
Transfer top 4 to Final
PLATE NAME GROUP M 1 M 2 M 3
505 Luca AHTIAINEN TaBC 17: 3 37: 4 59: 1
16 Kasper HICKMAN BMXH 17: 1 37: 2 58: 1
616 Benjamin KOIVISTO BTu 16: 1 38: 2 58: 3
510 Arttu LILJA BMXH 16: 2 38: 3 59: 2
125 Taneli MARKKANEN BMXH 16: 4 37: 3 59: 4
35 Veeti POLAS Picaro 17: 4 38: 1 58: 4
207 Teo SAHI TaBC 16: 3 37: 1 58: 2

Miehet 15+ (10 Riders)
Transfer top 8 to Semi Final
PLATE NAME GROUP M 1 M 2 M 3
19 Leo AUTIO BTu 20: 3 40: 4 61: 1
566 Patrik BERGMAN TaBC 21: 4 42: 1 61: 2
308 Anton HOLMBERG BMXH 21: 2 41: 3 62: 1
923 Heikki JÄRVINEN (M30+) TaBC 19: 4 40: 1 63: 2
67 Andreas KRAUSE BMXH 19: 2 40: 3 62: 4
667 Antti LAAKKONEN BMXH 19: 1 41: 2 62: 3
996 Tommi LEHTONEN BMXH 19: 3 42: 4 63: 1
61 Max MÄENPÄÄ TaBC 21: 1 40: 2 61: 3
612 Niko MATILAINEN TaBC 20: 4 42: 2 63: 3
55 Alexander SHVEDCHIKOV BMXH 20: 2 41: 4 61: 4

Miehet Cruiser (4 Riders)
Results on points after Motos
PLATE NAME GROUP M 1 M 2 M 3 M 4
808 Mikko HYRKÄS BMXH 18: 4 39: 1 60: 2 81: 3
143 Antti KÄNSÄLÄ BMXH 18: 3 39: 4 60: 1 81: 2
211 Toni LÖTJÖNEN TaBC 18: 1 39: 2 60: 3 81: 4
75 Jere SANTALA BMXH 18: 2 39: 3 60: 4 81: 1

Naiset 9-10 (3 Riders)
Results on points after Motos
PLATE NAME GROUP M 1 M 2 M 3 M 4
404 Saga AHTIAINEN TaBC 1: 2 22: 3 43: 4 64: 1
30 Riina PIETILÄ TaBC 1: 3 22: 4 43: 1 64: 2
287 Iida-Sofia PIIRAINEN (N11-12) TaBC 1: 1 22: 2 43: 3 64: 4

Naiset 13-14 (4 Riders)
Results on points after Motos
PLATE NAME GROUP M 1 M 2 M 3 M 4
512 Ninna HEINIÖ Picaro 2: 4 23: 1 44: 2 65: 3
105 Noora JÄRVINEN TaBC 2: 1 23: 2 44: 3 65: 4
159 Tiia MERIVIRTA Picaro 2: 3 23: 4 44: 1 65: 2
51 Siri NURMINEN (N15+) BMXH 2: 2 23: 3 44: 4 65: 1

Top of Report