End of Report

Baltic Sea Cup #3 Helsinki 2018

BMX EVENT MANAGER, Report Created 21.Sep.2018 09:46:20

CLUB / TEAMS LIST

Total Entries = 221

Total Riders = 221

EST Rein Taaramäe rattaklubi (1 entries)
REF PLATE NAME CLASS
857 Annama, Anni Girls 14+

EST Spot Of Tallinn (9 entries)
REF PLATE NAME CLASS
777 Kaju, Andren Boys 15-16
777 Kärgets, Karl Men 17+
776 Kasemaa, Konrad Boys 8
796 Lajal, Luukas Boys 10
781 Lausing, Karl Boys 15-16
790 Metsaots, Mikk Boys 12
55 Tekkel, Ketlin Elite Women
780 Vapper, Ete Girls 9-10
779 Vapper, Mattias Boys 10

EST Tartu Spordiklubi Velo (10 entries)
REF PLATE NAME CLASS
708 Kalk, Karl August Boys 12
746 Kandi, Rico Boys 10
726 Lumiste, Ruudi Boys 9
735 Mugra, Tõnis Boys 12
645 Oks, Ardo Men 17+
736 Palmiste, Paula Girls 7-8
724 Pani, Aaron Mattias Boys 10
716 Pani, Egert Cruiser Men 30+
7 Raid, Sten Tristan Boys 10
709 Simenson, Oliver-Siim Boys 10

EST Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi (1 entries)
REF PLATE NAME CLASS
757 Lehto, Oskar Boys 11

FIN BMX Helsinki (31 entries)
REF PLATE NAME CLASS
325 Heinonen, Olli Boys 6
16 Hickman, Kasper Boys 10
308 Holmberg, Anton Boys 15-16
22 Iso-Markku, Emil Boys 7
98 Jalkanen, Jouni Cruiser Men 30+
258 Kanerva, Aku Boys 11
143 Känsälä, Antti Cruiser Men 30+
256 Känsälä, Oskari Boys 10
18 Kantanen, Axel Boys 13-14
40 Keskiaho, Saku Boys 7
78 Krastins, Lauris Boys 9
67 Krause, Andreas Boys 13-14
444 Kurkela, Kaapo Boys 8
555 Kurkela, Pyry Boys 11
667 Laakkonen, Antti Boys 15-16
996 Lehtonen, Tommi Elite Men
125 Markkanen, Taneli Boys 13-14
124 Markkanen, Uolevi Boys 6
209 Nurmenkari, Axel Boys 9
412 Peltopuro, Niki Boys 8
991 Saarela, Nooa Boys 9
46 Santala, Elmo Boys 7
75 Santala, Jere Cruiser Men 30+
84 Santala, Vilho Boys 9
55 Shvedchikov, Alexander Boys 13-14
321 Sittnikow, Diana Girls 11-13
162 Sivola, Veikka Boys 6
500 Solanto, Leon Boys 8
530 Sydänneva, Jami Boys 9
981 Törnroos, Krister Boys 6
52 Vornanen, Iivari Boys 10

FIN BMX Turku (12 entries)
REF PLATE NAME CLASS
91 Autio, Joel Boys 13-14
19 Autio, Leo Boys 15-16
616 Koivisto, Benjamin Boys 12
111 Leppänen, Edvin Boys 13-14
999 Nurmi, Eelis Boys 10
66 Rantanen, Juho Boys 10
9 Rantanen, Miika Boys 11
6 Rantanen, Miro Boys 7
600 Saali, Sisu Boys 10
94 Teikari, Aida Girls 7-8
93 Teikari, Alex Boys 11
829 Vuosku, Oliver Boys 9

FIN CC Picaro (3 entries)
REF PLATE NAME CLASS
512 Heiniö, Ninna  Girls 11-13
63 Nurmi, Oliver Boys 6
62 Polas, Verneri Boys 11

FIN Hyvinkään Pyöräilijät (1 entries)
REF PLATE NAME CLASS
88 Ilmarinen, Heini Girls 14+

FIN Retkikunta Racing (1 entries)
REF PLATE NAME CLASS
311 Olenius, Nuutti Boys 9

FIN Tampere Bike Club (23 entries)
REF PLATE NAME CLASS
505 Ahtiainen, Luca Boys 13-14
404 Ahtiainen, Saga Girls 9-10
566 Bergman, Patrik (JM) Elite Men
44 Brander, Niklas Boys 8
923 Järvinen, Heikki Men 17+
105 Järvinen, Noora Girls 11-13
218 Kanerva, Aapo Boys 9
255 Kiviniemi, Olavi Boys 11
47 Kopakkala, Neo Boys 6
271 Laukkanen, Aku Boys 6
127 Laukkanen, Vili Boys 6
911 Lemivaara, Väinö Boys 8
913 Lemivaara, Veikko Boys 6
210 Lötjönen, Joona Boys 8
211 Lötjönen, Toni Cruiser Men 30+
61 Mäenpää, Max Boys 13-14
134 Mäkinen, Eeli Boys 9
612 Matilainen, Niko Boys 13-14
30 Pietilä, Riina Girls 7-8
192 Pohjonen, Paavo Men 17+
275 Reiju, Aleksi Boys 10
208 Sahi, Pihla Girls 9-10
207 Sahi, Teo Boys 12

LT Šiaulių sporto gimnazija (1 entries)
REF PLATE NAME CLASS
860 Usevičius, Gustas Boys 15-16

LT SM Dubysa (7 entries)
REF PLATE NAME CLASS
869 Baškys, Augustas Boys 13-14
860 Baškytė, Vėja Girls 14+
899 Čepulėnas, Aidas Boys 11
889 Čepulėnas, Jaunius Boys 7
888 Jankus, Mikas Boys 12
772 Pabijanskas, Gabrielius Elite Men
830 Šatas, Vytautas Boys 8

LVA BMX club "Mitavas Kumeli" (1 entries)
REF PLATE NAME CLASS
36 Buldinska, Vanesa Elite Women

LVA BMX Club "Ozolēni" (1 entries)
REF PLATE NAME CLASS
524 Hartmanis, Bruno Boys 9

LVA BMX Club Talava (30 entries)
REF PLATE NAME CLASS
369 Andersone, Zane Girls 14+
297 Andersons, Karlis Boys 6
337 Berzins, Agris Boys 8
295 Boikova, Alise Girls 9-10
357 Elbrets, Davis Janis Boys 13-14
343 Elbrets, Kristaps Klavs Boys 6
329 Fridvalds, Ralfs Boys 12
4 Glazere, Liva Lizete Girls 14+
302 Glazers, Edvards (JM) Elite Men
610 Karklina, Adelina Girls 9-10
809 Karklins, Rinalds Janis (JM) Elite Men
18 Krumina, Sofija Keita Girls 7-8
350 Krumins, Arturs Roberts Boys 10
378 Mirka, Gabriela Anabella Girls 7-8
379 Mirks, Metju Filips Boys 6
291 Muiznieks, Lukass Boys 6
351 Niezers, Niks Boys 13-14
331 Ozols, Toms Boys 6
345 Ozols, Valters Boys 6
313 Rubins, Renars Boys 8
353 Stekis, Gustavs Boys 8
325 Stekis, Toms Boys 11
138 Strazdins, Mikus Davids Elite Men
334 Tirons, Markuss Boys 13-14
333 Treimane, Madara Kate Girls 9-10
332 Treimanis, Emils Martins Boys 13-14
326 Treimanis, Janis Cruiser Men 30+
324 Treimanis, Roberts Men 17+
14 Treimanis, Roberts Cruiser Men 17/29
339 Visnevskis, Toms Boys 7

LVA BMX klubs Madona (1 entries)
REF PLATE NAME CLASS
579 Eglītis, Daniels Boys 15-16

LVA BMX Marupe Club (11 entries)
REF PLATE NAME CLASS
8 Allers, Emils Boys 11
150 Dzelme, Valters (JM) Elite Men
202 Jermakovs, Adrians Boys 11
200 Laake, Benjamin Connor Boys 15-16
171 Laake, Noah Raphael Boys 13-14
191 Ozols, Daniels Boys 12
197 Petkevica, Ramona Girls 7-8
198 Petkevics, Rauls Boys 9
173 Ruza, Renars Boys 11
2 Svalkovskis, Marks Boys 6
151 Zihare, Beate Girls 14+

LVA BMX Riga/RRS (30 entries)
REF PLATE NAME CLASS
21 Ancāns, Valters Boys 6
44 Balodis, Mareks (JM) Elite Men
2 Bāre, Ramona Girls 7-8
62 Bāris, Rinalds Boys 8
131 Briedis, Krišjānis Boys 9
60 Brūvere, Helēna Amanda Girls 14+
112 Daude, Marko Boys 6
111 Daude, Marsels Boys 8
116 Daugulis, Francis Boys 7
24 Dimants, Ralfs Boys 10
15 Freimanis, Mikus Boys 13-14
18 Langmanis, Edgars Boys 12
101 Liepiņš, Noa Boys 7
95 Ņikiforovs, Marks Boys 9
69 Nodievs, Valters Men 17+
73 Oiguss, Kristers Boys 12
36 Oto, Kalniņš Boys 15-16
35 Ozolnieks, Markuss Boys 10
22 Pivors, Alvis Boys 9
59 Posums, Ernests Boys 10
100 Rātnieks, Ralfs Boys 8
803 Rozitis, Filips Krists (JM) Elite Men
90 Salmanis, Eduards Boys 10
84 Šarakovs, Henrijs Boys 11
19 Sīklis, Rūdolfs Boys 10
99 Spila, Ralfs Boys 10
69 Svarinskis, Ivars Boys 15-16
14 Tūters, Edvards Boys 10
12 Vanags, Bruno Boys 7
53 Zutis, Tomass Boys 11

LVA Gulbenes Velo fans (1 entries)
REF PLATE NAME CLASS
651 Zušs, Dominiks Boys 6

LVA Jelgava (2 entries)
REF PLATE NAME CLASS
402 Soļims, Lūkass Boys 7
401 Soļims, Markuss Boys 9

LVA Mša/Valmieras puikas/VBSS (3 entries)
REF PLATE NAME CLASS
76 Helvijs, Babris Elite Men
228 Krauklis, Markuss Boys 11
4 Krauklis, Patriks Boys 8

LVA Smiltenes BJSS (6 entries)
REF PLATE NAME CLASS
545 Abolins, Sandijs Boys 9
569 Auga, Renars Cruiser Men 17/29
550 Kalnins, Ronalds Boys 15-16
548 Lapins, Ricards Boys 12
212 Petersone, Vineta Elite Women
555 Sturiska, Veronika Girls 11-13

RU Russia, Moscow (3 entries)
REF PLATE NAME CLASS
931 Avchukhov, Dmitry Cruiser Men 30+
931 Avchukhov, Yury Boys 9
940 Manaeva, Olga Girls 7-8

RU SPB ON Russia Team (19 entries)
REF PLATE NAME CLASS
841 Iastreb, Konstantin Boys 9
705 Ivanov, Kirill Boys 6
837 Izmaylov, Ruslan Boys 6
831 Karpinskiy, Konstantin Boys 9
38 Konovalov, Mikhail Boys 7
26 Kreer, Filipp Boys 6
846 Kuznetsov, Kirill Boys 15-16
803 Maskalik, Matvei Boys 8
72 Melnik, Ivan Boys 11
838 Meshchaninov, Alexander Boys 8
787 Mitiushkin, Daniil Men 17+
278 Mostov, Sergei Boys 6
56 Murygin, Fedor Boys 6
878 Nikolaev, Kirill Boys 8
867 Potashova, Radamira Girls 7-8
846 Sakhatov, Maksim Boys 13-14
888 Skobelev, Timofei Boys 6
833 Tverdoy, Aleksandr (JM) Elite Men
155 Vaskova, Viktoria Elite Women

SWE Älvsjö BMX (3 entries)
REF PLATE NAME CLASS
401 Åberg, Oskar Men 17+
351 Klingström, Felicia Girls 14+
390 Klingström, Lucas (JM) Elite Men

SWE Märsta BMX (9 entries)
REF PLATE NAME CLASS
608 Dimitrijevic, Nataniel Boys 10
605 Dimitrijevic, Tristan Boys 13-14
17 Levin, William Boys 15-16
12 Lindberg, Einar (JM) Elite Men
36 Molén, Melvin Boys 10
37 Molén, Vincent Boys 13-14
33 Wahlberg, Jesper Boys 10
18 Wedin, Kim Men 17+
221 Westberg, Hampus Boys 8

SWE SMK Uppsala (1 entries)
REF PLATE NAME CLASS
123 Waltari, Sofia Girls 14+

Top of Report