Polar BMX Games 23.9.2018

Alkuerien tulokset tästä linkistä.

Boys 6 (22 Riders)
1 Veikka Sivola BMX Helsinki FIN
2 Marks Svalkovskis BMX Marupe Club LVA
3 Vili Laukkanen Tampere Bike Club FIN
4 Kirill Ivanov SPB ON Russia Team RU
5 Valters Ozols BMX Club Talava LVA
6 Ruslan Izmaylov SPB ON Russia Team RU
7 Marko Daude BMX Riga/RRS LVA
8 Krister Törnroos BMX Helsinki FIN
9 Aku Laukkanen Tampere Bike Club FIN
10 Dominiks Zušs Gulbenes Velo fans LVA
11 Fedor Murygin SPB ON Russia Team RU
12 Neo Kopakkala Tampere Bike Club FIN
13 Veikko Lemivaara Tampere Bike Club FIN
14 Luka Mäkelä Espoo Bike Club FIN
15 Valters Ancāns BMX Riga/RRS LVA
Uolevi Markkanen BMX Helsinki FIN
Ravel-Andero Laevik Espoo Bike Club FIN
Sergei Mostov SPB ON Russia Team RU
Timofey Manaev Russia, Moscow RU
Jekabs Ozols BMX Club Talava LVA
Filipp Kreer SPB ON Russia Team RU
Eino Haapiainen BMX Helsinki FIN
Girls 7 (5 Riders)
1 Paula Palmiste Tartu Spordiklubi Velo EST
2 Emma Nurmi BMX Turku FIN
3 Radamira Potashova SPB ON Russia Team RU
4 Anna Konovalov SPB ON Russia Team RU
5 Salla Keskiaho BMX Helsinki FIN
Boys 7 (10 Riders)
1 Bruno Vanags BMX Riga/RRS LVA
2 Noa Liepiņš BMX Riga/RRS LVA
3 Toms Visnevskis BMX Club Talava LVA
4 Lūkass Soļims BMX club ”Mitavas Kumeli” LVA
5 Saku Keskiaho BMX Helsinki FIN
6 Mikhail Konovalov SPB ON Russia Team RU
7 Elmo Santala BMX Helsinki FIN
8 Emil Iso-Markku BMX Helsinki FIN
9 Kristaps Martinsons BMX Riga/RRS LVA
10 Roberts Martinsons BMX Riga/RRS LVA
Girls 8-11 (5 Riders)
1 Adelina Karklina BMX Club Talava LVA
2 Olga Manaeva Russia, Moscow RU
3 Ete Vapper Spot Of Tallinn EST
4 Riina Pietilä Tampere Bike Club FIN
5 Alise Boikova BMX Club Talava LVA
Boys 8-9 (20 Riders)
1 Markuss Soļims BMX club ”Mitavas Kumeli” LVA
2 Rauls Petkevics BMX Marupe Club LVA
3 Marks Ņikiforovs BMX Riga/RRS LVA
4 Kaapo Kurkela BMX Helsinki FIN
5 Alexander Meshchaninov SPB ON Russia Team RU
6 Sandijs Abolins Smiltenes BJSS LVA
7 Yury Avchukhov Russia, Moscow RU
8 Agris Berzins BMX Club Talava LVA
9 Leon Solanto BMX Helsinki FIN
10 Eeli Mäkinen Tampere Bike Club FIN
11 Konrad Kasemaa Spot Of Tallinn EST
12 Lauris Krastins BMX Helsinki FIN
13 Marsels Daude BMX Riga/RRS LVA
14 Vilho Santala BMX Helsinki FIN
15 Miko Mäkelä Espoo Bike Club FIN
16 Väinö Lemivaara Tampere Bike Club FIN
Kirill Nikolaev SPB ON Russia Team RU
Nooa Saarela BMX Helsinki FIN
Joona Lötjönen Tampere Bike Club FIN
Matvei Maskalik SPB ON Russia Team RU
Boys 10-11 (18 Riders)
1 Emils Allers BMX Marupe Club LVA
2 Adrians Jermakovs BMX Marupe Club LVA
3 Sten Tristan Raid Tartu Spordiklubi Velo EST
4 Renars Ruza BMX Marupe Club LVA
5 Eelis Nurmi BMX Turku FIN
6 Oskar Lehto Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi EST
7 Pyry Kurkela BMX Helsinki FIN
8 Olavi Kiviniemi Tampere Bike Club FIN
9 Rico Kandi Tartu Spordiklubi Velo EST
10 Verneri Polas CC Picaro FIN
11 Ralfs Dimants BMX Riga/RRS LVA
12 Luukas Lajal Spot Of Tallinn EST
Oskari Känsälä BMX Helsinki FIN
Mattias Vapper Spot Of Tallinn EST
Ivan Melnik SPB ON Russia Team RU
Aaron Mattias Pani Tartu Spordiklubi Velo EST
Juhana Pietilä Tampere Bike Club FIN
Eduards Salmanis BMX Riga/RRS LVA
Girls 12-15 (7 Riders)
1 Veronika Sturiska Smiltenes BJSS LVA
2 Felicia Klingström Älvsjö BMX SWE
3 Anni Annama Rein Taaramäe rattaklubi EST
4 Helēna Amanda Brūvere BMX Riga/RRS LVA
5 Diana Sittnikow BMX Helsinki FIN
6 Noora Järvinen Tampere Bike Club FIN
7 Saana Korhonen Club Unknown ?
Boys 12-13 (8 Riders)
1 Noah Raphael Laake BMX Marupe Club LVA
2 Daniels Ozols BMX Marupe Club LVA
3 Benjamin Koivisto BMX Turku FIN
4 Mikk Metsaots Spot Of Tallinn EST
5 Andreas Krause BMX Helsinki FIN
6 Ricards Lapins Smiltenes BJSS LVA
7 Taneli Markkanen BMX Helsinki FIN
8 Veeti Polas CC Picaro FIN
Boys 14-15 (11 Riders)
1 William Levin Märsta BMX SWE
2 Ivars Svarinskis BMX Riga/RRS LVA
3 Daniels Eglītis BMX klubs Madona LVA
4 Edvin Leppänen BMX Turku FIN
5 Maksim Sakhatov SPB ON Russia Team RU
6 Axel Kantanen BMX Helsinki FIN
7 Ronalds Kalnins Smiltenes BJSS LVA
8 Andren Kaju Spot Of Tallinn EST
9 Benjamin Connor Laake BMX Marupe Club LVA
10 Alexander Shvedchikov BMX Helsinki FIN
11 Joel Autio BMX Turku FIN
Men 16+ 20/24″ (16 Riders)
1 Oskar Åberg Älvsjö BMX SWE
2 Daniil Mitiushkin SPB ON Russia Team RU
3 Karl Lausing Spot Of Tallinn EST
4 Ardo Oks Tartu Spordiklubi Velo EST
5 Leo Autio BMX Turku FIN
6 Anton Holmberg BMX Helsinki FIN
7 Antti Känsälä BMX Helsinki FIN
8 Renars Auga Smiltenes BJSS LVA
9 Jouni Jalkanen BMX Helsinki FIN
10 Egert Pani Tartu Spordiklubi Velo EST
11 Jere Santala BMX Helsinki FIN
12 Toni Lötjönen Tampere Bike Club FIN
13 Karl Kärgets Spot Of Tallinn EST
14 Heikki Järvinen Tampere Bike Club FIN
15 Dmitry Avchukhov Russia, Moscow RU
16 Kirill Kuznetsov SPB ON Russia Team RU
Women 16+ / WE (4 Riders)
1 Vanesa Buldinska BMX club ”Mitavas Kumeli” LVA
2 Viktoria Vaskova SPB ON Russia Team RU
3 Liva Lizete Glazere BMX Club Talava LVA
4 Heini Ilmarinen Hyvinkään Pyöräilijät FIN
Men Pro 16+ (11 Riders)
1 Helvijs Babris Mša/Valmieras puikas/VBSS LVA
2 Mikus Davids Strazdins BMX Club Talava LVA
3 Filips Krists Rozitis BMX Riga/RRS LVA
4 Edvards Glazers BMX Club Talava LVA
5 Aleksandr Tverdoy SPB ON Russia Team RU
6 Lucas Klingström Älvsjö BMX SWE
7 Valters Dzelme BMX Marupe Club LVA
8 Einar Lindberg Märsta BMX SWE
9 Patrik Bergman Tampere Bike Club FIN
10 Tommi Lehtonen BMX Helsinki FIN
11 Rinalds Janis Karklins BMX Club Talava LVA
Print Friendly, PDF & Email