2021

Pistetaulukko 2021 tästä linkistä

Cup 2021 säännöt

Vuoden 2021 rekisteröityneet kilpailijat

Vuonna 2021 mukana olleet seurat

 

Yhdeksännet SM-kisat ajettiin ”covid”-vuonna 2021 kahdessa osassa:

Avoimet Championship-luokkien kilpailut Helsingissä ja Challenge-luokkien kilpailut uusitulla Tampereen radalla.

 

Kehä Cup Special – Champ SM – 30+SC #1 Helsinki, 03.07.2021

Alkuerien tulokset tästä linkistä.

Championship SM tulokset:

Championship Juniors Elite SM Pro Open (4 Riders)
NAME GROUP
1 Antti LAAKKONEN BMX Helsinki FIN1
2 Joel AUTIO Turun Urheiluliitto FIN16
open 3 Max MÄENPÄÄ Tampere Bike Club FIN14
open 4 Pyry KURKELA BMX Helsinki FIN1

M30 BMX Racing Suomi Cup #1 tulokset:

Miehet 30+ (8 Riders)
NAME GROUP
1 Erno LEMIVAARA Tampere Bike Club FIN14
2 Antti KÄNSÄLÄ BMX Helsinki FIN1
3 Heikki LAVANKO BMX Helsinki FIN1
4 Rami PYNNÖNEN BMX Helsinki FIN1
5 Akusti JAATINEN Espoo Bike Club FIN5
6 Pekka Juhani VARTIAINEN BMX Helsinki FIN1
7 Heikki HEINONEN BMX Helsinki FIN1
8 Raine KÄRKKÄINEN Uudenmaan Pyöräilijät FIN17

Kehä Cup Special tulokset:

Kisasarja 1 plus (7 Riders)
NAME GROUP
1 Viljo PIHLAJARANTA BMX Helsinki FIN1
2 Riki LAVANKO (Kisa 1) BMX Helsinki FIN1
3 Pyry KINNUNEN BMX Helsinki FIN1
4 Oliver EKLUND (Kisa 1) BMX Helsinki FIN1
5 Milo MÄKINEN (Kisa 1) Tampere Bike Club FIN14
6 Erik ISO-MARKKU (Kisa 1) Club Unknown ?
DNF Lenni HALKOLA BMX Helsinki FIN1
Kisasarja 2 (8 Riders)
NAME GROUP
1 Peetu LUKKARI BMX Helsinki FIN1
2 Mauno PITKÄNEN CC Picaro FIN3
3 Miro HYRKÄS BMX Helsinki FIN1
4 Max JAATINEN Espoo Bike Club FIN5
5 Ruben LINDSAY BMX Helsinki FIN1
6 Lennart MAKKULA CC Picaro FIN3
7 Iisa KÄNSÄLÄ BMX Helsinki FIN1
8 Salla KESKIAHO BMX Helsinki FIN1
Kisasarja 3 (7 Riders)
NAME GROUP
1 Veikko LEMIVAARA Tampere Bike Club FIN14
2 Tao INGMAN BMX Helsinki FIN1
3 Väinö LÄÄPERI BMX Helsinki FIN1
4 Severi KOLJONEN Espoo Bike Club FIN5
5 Peeti MAKKULA (Kisa 2+) CC Picaro FIN3
6 Sylvesteri LAVANKO (Kisa 2+) BMX Helsinki FIN1
7 Wiljami LEISTIÖ (Kisa 2+) BMX Helsinki FIN1
Kisasarja 3 plus (14 Riders)
NAME GROUP
1 Eeli MÄKINEN Tampere Bike Club FIN14
2 Miko MÄKELÄ Espoo Bike Club FIN5
3 Emil ISO-MARKKU BMX Helsinki FIN1
4 Vili LAUKKANEN Tampere Bike Club FIN14
5 Lauris KRASTINS BMX Helsinki FIN1
6 Väinö LEMIVAARA Tampere Bike Club FIN14
7 Saku KESKIAHO BMX Helsinki FIN1
8 Riina PIETILÄ Tampere Bike Club FIN14
9 Aku LAUKKANEN Tampere Bike Club FIN14
10 Pihla SAHI Tampere Bike Club FIN14
11 Aava THOMAS Espoo Bike Club FIN5
12 Saga AHTIAINEN Tampere Bike Club FIN14
13 Elli MANNERMAA CC Picaro FIN3
14 Lauri KOKKOLA BMX Helsinki FIN1
Kisasarja 4 (13 Riders)
NAME GROUP
1 Olavi KIVINIEMI Tampere Bike Club FIN14
2 Diana SITTNIKOW BMX Helsinki FIN1
3 Teo SAHI Tampere Bike Club FIN14
4 Kaapo KURKELA BMX Helsinki FIN1
5 Niilo HEIKKINEN BMX Helsinki FIN1
6 Verneri POLAS CC Picaro FIN3
7 Kalle KOIVULA Tampere Bike Club FIN14
8 Luca AHTIAINEN Tampere Bike Club FIN14
9 Juhana PIETILÄ Tampere Bike Club FIN14
10 Oskari KÄNSÄLÄ BMX Helsinki FIN1
11 Juho KÄRKKÄINEN Retkikunta Racing FIN12
12 Petra AHTIAINEN (N30P) Tampere Bike Club FIN14
DNF Ninna HEINIÖ CC Picaro FIN3
Print Friendly, PDF & Email

BMX-RACING ISM, 11.9.2021

Alkuerien tulokset tästä linkistä.

Miehet
Sija Nimi Seura
1 Mäenpää Max TaBC
2 Bergman Patrik TaBC
3 Krause Andreas BMXH
4 Sahi Teo TaBC
5 Ahtiainen Luca TaBC
6 Markkanen Taneli BMXH
7 Holmberg Anton BMXH
8 Koivisto Benjamin TUL
9 Shvedchikov Alexander BMXH
Naiset
Sija Nimi Seura
1 Sittnikow Diana BMXH
2 Heiniö Ninna Picaro
3 Ahtiainen Petra TaBC
Naiset 5-6
Sija Nimi Seura
1 Okkonen Aura EBC
2 Kopakkala Nella TaBC
Naiset 7-8
Sija Nimi Seura
1 Keskiaho Salla BMXH
2 Järvinen Hilla BTU
Naiset 9-10
Sija Nimi Seura
1 Nurmi Emma BTU
2 Känsälä Iisa BMXH
Naiset 11-12
Sija Nimi Seura
1 Pietilä Riina TaBC
2 Sahi Pihla TaBC
3 Ahtiainen Saga TaBC
Naiset 13-14
Sija Nimi Seura
1 Sivola Hertta BMXH
2 Mannermaa Elli Picaro
Miehet 5-6
Sija Nimi Seura
1 Pihlajaranta Viljo BMXH
2 Lavanko Riki BMXH
3 Loponen Atte BTU
4 Suokoski Toivo EBC
5 Nurmi P<tric Picaro
6 Eklund Oliver BMXH
Miehet 7
Sija Nimi Seura
1 Wansen Matias BMXH
2 Uurtamo Reino TaBC
3 Ranhgell Myrsky TaBC
Miehet 8
Sija Nimi Seura
1 Lemivaara Luka TaBC
2 Kopakkala Neo TaBC
3 Lavanko Sylvesteri BMXH
4 Virta Joakim BMXH
5 Vireä Lenni BTU
6 Liukkala Sulo BMXH
7 Mäkelä Luka EBC
8 Nietula Mio BMXH
9 Peltola Valtteri EBC
10 Okkonen Otso EBC
Miehet 9-10
Sija Nimi Seura
1 Laukkanen Vili TaBC
2 Laukkanen Aku TaBC
3 Sivola Veikka BMXH
4 Wansen Kasper BMXH
5 Törnroos Krister BMXH
6 Haukimäki Tomas Picaro
7 Koljonen Severi EBC
8 Jaatinen Max EBC
9 Hirvonen Valtti EBC
10 Pitkänen Mauno Picaro
11 Leistiö Wiljami BMXH
12 Hyrkäs Miro BMXH
13 Heinonen Olli BMXH
14 Lappi Niilo TaBC
Miehet 11
Sija Nimi Seura
1 Kurkela Kaapo BMXH
2 Mäkelä Miko EBC
3 Solanto Leon BMXH
4 Brander Niklas TaBC
5 Lemivaara Väinö TaBC
6 Hirvonen Vertti EBC
7 Mäkitalo Eero TaBC
Miehet 11-12
Sija Nimi Seura
1 Mäkinen Eeli TaBC
2 Burke Santtu TaBC
3 Makkula Peeti Picaro
Miehet 13-14
Sija Nimi Seura
1 Hickman Kasper BMXH
2 Kurkela Pyry BMXH
3 Reiju Aleksi TaBC
4 Heikkinen Niilo BMXH
5 Kiviniemi Olavi TaBC
6 Polas Verneri Picaro
7 Härkönen Antti Picaro
8 Pietilä Juhana TaBC
9 Koivula Kalle TaBC
10 Rantanen Juho BTU
11 Vartiainen Ottp BMXH
12 Rintamäki Aapo TaBC
13 Rantanen Miika BTU
Miehet 30+
Sija Nimi Seura
1 Pynnönen Rami BMXH
2 Haukimäki Kimmo Picaro
3 Uurtamo Aslak TaBC
4 Makkula Juho Picaro
5 Heinonen Heikki BMXH
6 Rantanen Hannu BTU
Miehet Cruiser
Sija Nimi Seura
1 Känsälä Antti BMXH
2 Lemivaara Erno TaBC
3 Lavanko Heikki BMXH
4 Jaatinen Akusti EBC
5 Vartiainen Pekka BMXH
6 Lipsonen Oiva Picaro
7 Heinonen Heikki BMXH
Print Friendly, PDF & Email
Print Friendly, PDF & Email