2020

Pistetaulukko 2020 tästä linkistä

Cup 2020 säännöt

Vuoden 2020 rekisteröityneet kilpailijat

Vuonna 2020 mukana olleet seurat

Kahdeksannet SM-kisat ajettiin ”covid”-vuonna 2020 Helsingissä

BMX-RACING SM ja ISM, 15.8.2020

Alkuerien tulokset tästä linkistä.

Miehet
Sija Nimi Seura
1 Antti Laakkonen BMXH
2 Leo Autio BTu
3 Patrik Bergman TaBC
4 Anton Holmberg BMXH
5 Taneli Markkanen BMXH
6 Max Mäenpää TaBC
7 Luca Ahtiainen TaBC
8 Alexander Shvedchikov BMXH
Naiset
Sija Nimi Seura
1 Diana Sittnikow BMXH
2 Ninna Heiniö Picaro
3 Petra Ahtiainen TaBC
Miehet Cruiser
Sija Nimi Seura
1 Antti Känsälä BMXH
2 Erno Lemivaara TaBC
3 Jouni Jalkanen BMXH
4 Heikki Lavanko BMXH
5 Akusti Jaatinen EBC
6 Raine Kärkkäinen Upi
7 Heikki Heinonen BMXH
Miehet 5-6
Sija Nimi Seura
1 Matias Wansen BMXH
2 Vertti Kymäläinen TaBC
3 Reino Uurtamo TaBC
4 Leo Soikkeli BTu
5 Altti Lehto Picaro
Miehet 7
Sija Nimi Seura
1 Veikko Lemivaara TaBC
2 Luka Mäkelä EBC
3 Neo Kopakkala TaBC
4 Sylvesteri Lavanko BMXH
5 Eino Haapiainen BMXH
Miehet 8
Sija Nimi Seura
1 Vili Laukkanen TaBC
2 Veikka Sivola BMXH
3 Aku Laukkanen TaBC
4 Krister Törnroos BMXH
5 Kasper Wansen BMXH
6 Severi Koljonen EBC
7 Mauno Pitkänen Picaro
8 Miro Hyrkäs BMXH
9 Aatos Yrjänä BMXH
10 Oliver Ahlgren BMXH
11 Lennart Makkula Picaro
12 Valtti Hirvonen EBC
13 Olli Heinonen BMXH
14 Uolevi Markkanen BMXH
Naiset 9-10
Sija Nimi Seura
1 Riina Pietilä TaBC
2 Linnea Jaatinen EBC
3 Emma Nurmi BTu
4 Iisa Känsälä EBC
Miehet 9
Sija Nimi Seura
1 Emil Iso-Markku BMXH
2 Saku Keskiaho BMXH
3 Lauri Kokkola EBC
4 Miro Rantanen BTu
5 Lukas Tunturi BMXH
Miehet 10
Sija Nimi Seura
1 Kaapo Kurkela BMXH
2 Miko Mäkelä EBC
3 Leon Solanto BMXH
4 Väinö Lemivaara TaBC
5 Vertti Hirvonen EBC
6 Onni Haapiainen BMXH
Naiset 11-12
Sija Nimi Seura
1 Hertta Sivola BMXH
2 Pihla Sahi TaBC
3 Saga Ahtiainen TaBC
Miehet 11
Sija Nimi Seura
1 Axel Nurmenkari BMXH
2 Eeli Mäkinen TaBC
3 Jami Sydänneva BMXH
4 Santtu Burke TaBC
5 Urho Seppä EBC
6 Peeti Makkula Picaro
Miehet 12
Sija Nimi Seura
1 Aleksi Reiju TaBC
2 Iivari Vornanen BMXH
3 Oskari Känsälä BMXH
4 Eelis Nurmi BTu
5 Juho Rantanen BTu
Miehet 13-14
Sija Nimi Seura
1 Oliver-Sten Saar BTu
2 Teo Sahi TaBC
3 Kalle Koivula TaBC
4 Pyry Kurkela BMXH
5 Olavi Kiviniemi TaBC
6 Niilo Heikkinen BMXH
7 Juhana Pietilä TaBC
8 Benjamin Koivisto BTu
9 Miika Rantanen BTu
10 Topias Rousu BMXH
11 Verneri Polas Picaro
Miehet 30+
Sija Nimi Seura
1 Antti Känsälä BMXH
2 Aslak Uurtamo TaBC
3 Hannu Rantanen BTu
Print Friendly, PDF & Email
Print Friendly, PDF & Email