2015

Pistetaulukko 2015 tästä linkistä.

Cup_2015_säännöt

Vuoden 2015 rekisteröityneet kilpailijat

Vuonna 2015 mukana olleet seurat

Suomen kolmannet SM-kisat vuonna 2015 (SM-säännöt vuonna 2015)

BMX-RACING SM ja ISM, 23.8.2015

Eräajojen alkuerien tulokset tästä linkistä.

M/N-6
Nimi Seura
1 Max Lorentz BTu
2 Veikko Laakso BTu
3 Amos Keisu BMXH
4 Jermu Niemi BMXH
5 Sebastian Kjellman BMXH
6 Axel Nurmenkari BMXH
7 Onni Stenbacka BMXH
8 Leo Kiviniemi TaBC
9 Jerry Niemi BMXH
10 Miro Rantanen BTu
M-7 N-8
Nimi Seura
1 Kasper Hickman BMXH
2 Iivari Vornanen BMXH
3 Eelis Nurmi BTu
4 Sisu Saali BTu
5 Salla Salmi HAKA
6 Taavi Stenbacka BMXH
7 Miiko Virtanen HAKA
8 Juho Rantanen BTu
9 Valtteri Pekkola RSP
10 Eskil Kantanen BMXH
M-8 N-9
Nimi Seura
1 Nooa Keisu BMXH
2 Olavi Kiviniemi TaBC
3 Iivo Vesikko TaBC
4 Alex Teikari BTu
5 Rafael Sillankorva BMXH
6 Luca Ruuskanen BMXH
7 Eveliina Pohjamo TaBC
M-9
Nimi Seura
1 Lari-Anton Rintala SPP-56
2 Tuure Haapakoski TaBC
3 Christoffer Kjellman BMXH
4 Jasu Järvinen TaBC
5 Ilmari Heinonen BMXH
ISM M-10
Nimi Seura
1 Rasmus Varis BMXH
2 Tapio Hovila RR
3 Toivo Laakso BTu
4 Oliver Hickman BMXH
ISM M-11
Nimi Seura
1 Edvin Leppänen Btu
2 Petrus Stock RR
3 Oskari Karvinen RR
4 Joel Autio BTu
5 Anselmi Kiviniemi TaBC
6 Vilppu Kokko BMXH
7 Axel Kantanen BMXH
8 Max Mäenpää TaBC
9 Pyry Panula RR
10 Joel Asp HAKA
ISM M-12
Nimi Seura
1 Joona Pekkilä BMXH
2 Eero Karila BMXH
3 Matias Ahtosalo KorsKa
4 Olli Lankinen RR
5 Emil Eklund BMXH
6 Onni Tanskanen BMXH
7 Matias Kokkonen RR
ISM N-13
Nimi Seura
1 Ella Lehtonen BMXH
2 Juli Javanainen BMXH
3 Saga Kantanen BMXH
4 Diana Sittnikow BMXH
5 Sofia Karila BMXH
6 Noora Järvinen TaBC
ISM M-14
Nimi Seura
1 Patrik Bergman TaBC
2 Miiko Rajajärvi HAKA
3 Anton Holmberg BMXH
4 Tuomas Panula RR
SM M-juniorit
Nimi Seura
1 Teemu Lehtonen BMXH
2 Ville Niemi TaBC
3 Antti Lehikoinen TVC
4 Juho Kärkkäinen HAKA
5 Jesse Angervo TVC
M/N-30
Nimi Seura
1 Kapa Karila BMXH
2 Tomi Sironen BMXH
3 Ville Laakso BTu
4 Pekka Ryynänen BMXH
5 Tero Sillankorva BMXH
6 Raine Kärkkäinen HAKA
7 Heikki Järvinen TaBC
ISM M-40 CR
Nimi Seura
1 Jouni Jalkanen BMXH
2 Kai Kantanen BMXH
3 Jari Asp HAKA
4 Juha-Matti Karvinen RR
5 Marius Kokko BMXH
6 Raine Kärkkäinen HAKA
7 Heikki Heinonen BMXH
8 Marko Niemi BMXH
SM Naiset
Nimi Seura
1 Outi Leinonen JyPS
2 Minni Leppänen RR
3 Salli Saimovaara RR
4 Heini Ilmarinen HyPy
5 Pia Lehikoinen TVC
6 Pinja Puustinen RR
SM Miehet
Nimi Seura
1 Tommi Lehtonen BMXH
2 Juuso Mäenpää TaBC
3 Jukka Mäennenä TaBC
4 Jani Vesikko TaBC
5 Jukka Pekkilä BMXH
6 Aku Mäntynen BTu
7 Paavo Pohjonen TaBC
8 Juho Tulisalmi TaBC
SM aika-ajo
SM Naiset Juniorit Aika
1 Pinja Puustinen RR 45,734
SM Miehet juniorit
1 Teemu Lehtonen BMXH 37,275
2 Ville Niemi TaBC 38,785
3 Antti Lehikoinen TVC 40,052
4 Patrik Bergman TaBC 40,603
5 Juho Kärkkäinen HAKA 41,564
6 Miiko Rajajärvi HAKA 42,994
7 Jesse Angervo TVC 44,307
SM Naiset
1 Outi Leinonen JyPS 41,11
2 Minni Leppänen RR 42,515
3 Heini Ilmarinen HyPy 43,334
4 Salli Saimovaara RR 45,194
5 Pia Lehikoinen TVC 45,928
SM Miehet
1 Tommi Lehtonen BMXH 35,266
2 Juuso Mäenpää TaBC 37,532
3 Paavo Pohjonen TaBC 39,821
4 Jukka Mäennenä TaBC 39,894
5 Jukka Pekkilä BMXH 40,467
6 Juho Tulisalmi TaBC 41,799
7 Aku Mäntynen BTu 42,387
8 Raine Kärkkäinen HAKA 46,367
9 Jani Vesikko TaBC 55,778
Print Friendly, PDF & Email
Print Friendly, PDF & Email