2014

Pistetaulukko 2014 tästä linkistä.

Cup_2014_säännöt

Vuoden 2014 rekisteröityneet kilpailijat

Vuonna 2014 mukana olleet seurat

SM-säännöt vuonna 2014 ja 2015

Vuonna 2014 käytiin Suomen historian toiset SM-kilpailut BMX-racingissa:

BMX-RACING SM ja ISM, 6.7.2014

ISM ja muiden alkuerien tulokset tästä linkistä.

SM-luokkien alkuerien tulokset tästä linkistä.

BMX-RACING SM JA ISM 2014
Helsinki, Kivikko   6.7.2014
Sija N-juniorit Aika-ajo
1 Minni Leppänen RMR 45,69
2 Senni Lehti MynTo 47,53
3 Pinja Puustinen RMR 1.13,24
Sija M-juniorit Aika-ajo
1 Teemu Lehtonen BMXH 40,07
2 Ville Niemi TaBC 41,14
3 Antti Lehikoinen TVC 42,46
4 Juho Kärkkäinen Haka 43,93
5 Patrik Bergman TaBC 46,03
6 Jesse Angervo TVC DNF
Sija Naiset Aika-ajo
1 Outi Leinonen JyPS 42,85
2 Heini Ilmarinen HyPy 46,88
3 Pia Lehikoinen TVC 47,14
4 Karoliina Eklund HyPy 48,18
Sija Miehet Aika-ajo
1 Tommi Lehtonen BMXH 36,90
2 Juuso Mäenpää TaBC 38,36
3 Iikka Salmela TaBC 40,76
4 Lauri Nikulainen BMXH 40,91
5 Jukka Pekkilä BMXH 41,97
6 Jukka Mäennenä TaBC 44,19
7 Raine Kärkkäinen Haka 47,62
DNS Jani Vesikko TaBC
DNS Aku Mäntynen RMR
Sija MN-6 Eräajo
1 Jasu Malmberg TVC
2 Amos Keisu BMXH
3 Taavi Stenbacka BMXH
4 Iivari Vornanen BMXH
5 Hermanni Kontturi BMXH
6 Eskil Kantanen BMXH
7 Jermu Niemi BMXH
Sija MN-7 Eräajo
1 Nooa Keisu BMXH
2 Olavi  Kiviniemi TaBC
3 Alex Teikari TVC
4 Iivo Vesikko TaBC
5 Rafael Sillankorva BMXH
6 Salla Salmi Haka
7 Lumi Asp Haka
Sija MN-8 Eräajo
1 Lari-Antton Rintala SPP-56
2 Eelis Mäkinen BMXH
3 Ilmari Heinonen BMXH
Sija MN-9 Eräajo
1 Rasmus Varis BMXH
2 Akseli  Räsänen BMXH
3 Tapio Hovila RMR
4 Toivo Laakso TVC
5 Oliver Sandell TVC
6 Sofia Karila BMXH
Sija M-10 Eräajo
1 Max Mäenpää TaBC
2 Edvin Leppänen TVC
3 Anselmi Kiviniemi TaBC
4 Tatu Ristimäki RMR
5 Oskari Karvinen RMR
6 Axel Kantanen BMXH
7 Vilppu Kokko BMXH
8 Petrus Stock RMR
9 Joel Autio TVC
10 Joel Asp Haka
11 Pyry Panula RMR
12 Kalle Kanninen TVC
Sija M-11 Eräajo
1 Joona Pekkilä BMXH
2 Eero Karila BMXH
3 Antti Laakkonen BMXH
4 Konsta Räsänen BMXH
5 Olli Lankinen RMR
6 Ella Lehtonen BMXH
7 Onni Tanskanen BMXH
Sija M-13 Eräajo
1 Patrik Bergman TaBC
2 Leo Autio TVC
3 Anton Holmberg BMXH
4 Lauri Viljanen RMR
5 Miiko Rajajärvi Haka
Sija M-30 24″ Eräajo
1 Jukka Pekkilä BMXH
2 Jouni Jalkanen BMXH
3 Hannu Salin DHT
4 Meeme Kuuse BMXH
5 pekka ryynänen BMXH
6 Tomi Sironen BMXH
7 Jarkko  Puolakka Haka
8 Heikki Heinonen BMXH
Sija M-40 24″ Eräajo
1 Kai Kantanen BMXH
2 Juha-Matti Karvinen RMR
3 Kapa Karila BMXH
4 Jari  Asp Haka
5 Jari Raitanen MynTo
6 Raine Kärkkäinen Haka
7 Petri Peräsaari BMXH
Sija M-juniorit Eräajo
1 Teemu Lehtonen BMXH
2 Ville Niemi TaBC
3 Antti Lehikoinen TVC
4 Juho Kärkkäinen Haka
DNS Jesse Angervo TVC
Sija Naiset Eräajo
1 Outi Leinonen JyPS
2 Minni Leppänen RMR
3 Heini Ilmarinen HyPy
4 Senni Lehti MynTo
5 Pia Lehikoinen TVC
6 Karoliina Eklund HyPy
7 Pinja Puustinen RMR
Sija Miehet Eräjo
1 Tommi Lehtonen BMXH
2 Juuso Mäenpää TaBC
3 Lauri Nikulainen BMXH
4 Iikka Salmela TaBC
5 Jukka Mäennenä TaBC
Print Friendly, PDF & Email
Print Friendly, PDF & Email