BMX-RACING SUOMI-CUP 2015
BMX Racing Cupin 4/4 pistetaulukko, lopulliset pisteet
Loppupisteisiin lasketaan kolme osakilpailua
Tasapisteissä ensin ratkaisee paremmat sijoitukset, sen jälkeen viimeisimmän osakilpailun tulos
Miehet 23.5. 13.6. 8.8. 26.9. 3
Sija Nimi Seura 1/4 2/4 3/4 4/4 Yht.
1 Teemu Lehtonen BMXH 10 8 8 26
2 Tommi Lehtonen BMXH 10 10 20
3 Juuso Mäenpää TaBC 6 4 6 16
4 Aku Mäntynen BTu 8 3 3 14
5 Ville Niemi TaBC 6 1 6 2 14
6 Antti Lehikoinen TVC 5 4 2 11
7 Tonn Haydon Australia 10 10
8 Juho Tulisalmi TaBC 5 5 10
9 Samuli Mattila HHCMB 4 5 9
10 Paavo Pohjonen TaBC 8 8
11 Juho Kärkkäinen Haka 3 2 2 7
12 Jukka Mäennenä TaBC 3 2 5
13 Iikka Salmela TaBC 4 4
14 Patrik Bergman TaBC 2 2 4
Naiset
Sija Nimi Seura 1/4 2/4 3/4 4/4 Yht.
1 Minni Leppänen RR 10 8 10 28
2 Salli Saimovaara RR 5 8 6 8 22
3 Pia Lehikoinen TVC 8 6 5 19
4 Heini Ilmarinen HyPy 10 6 16
5 Katja Repo RR 10 10
6 Karoliina Eklund HyPy 6 6
M-juniorit
Sija Nimi Seura 1/4 2/4 3/4 4/4 Yht.
1 Jesse Angervo TVC 10 10 20
N-juniorit
Sija Nimi Seura 1/4 2/4 3/4 4/4 Yht.
1 Pinja Puustinen RMR 10 10 20
M/N-30
Sija Nimi Seura 1/4 2/4 3/4 4/4 Yht.
1 Jukka Hill BMXH 10 10 10 30
2 Kapa Karila BMXH 8 10 6 24
3 Heikki Heinonen BMXH 6 3 8 3 17
4 Tero Sillankorva BMXH 8 6 2 16
5 Raine Kärkkäinen Haka 5 5 4 14
6 Heikki Järvinen TaBC 4 5 2 11
7 Pekka Ryynänen BMXH 8 8
8 Sampo Kuisma BMXH 6 6
9 Ville Laakso Btu 5 5
M-30 24"
Sija Nimi Seura 1/4 2/4 3/4 4/4 Yht.
1 Jouni Jalkanen BMXH 10 10 10 30
2 Kai Kantanen BMXH 10 8 6 24
3 Jukka Pekkilä BMXH 8 5 8 8 24
4 Pekka Ryynänen BMXH 6 6 5 17
5 Ville Laakso BTu 5 4 4 13
6 Toni Kanninen BTu 2 3 5 10
7 Janne Vornanen BMXH 3 6 9
8 Mikko Kauppila BTu 3 4 7
9 Tomi Sironen BMXH 4 4
M/N-40 24"
Sija Nimi Seura 1/4 2/4 3/4 4/4 Yht.
1 Graeme Cook BTu 10 4 10 10 30
2 Jari Asp Haka 4 10 8 8 26
3 Juha-Matti Karvinen RR 8 6 6 4 20
4 Marius Kokko BMXH 5 8 4 6 19
5 Kapa Karila BMXH 6 5 11
6 Marko Niemi BMXH 1 3 5 9
7 Raine Kärkkäinen Haka 3 5 8
8 Heikki Heinonen BMXH 2 2 4
9 Ari Lankinen RR 1 1
M-14
Sija Nimi Seura 1/4 2/4 3/4 4/4 Yht.
1 Tuukka Toppinen TaBC 6 10 10 26
2 Tuomas Panula RR 10 6 8 8 26
3 Miiko Rajajärvi Haka 8 8 16
4 Saku Saali Btu 6 6 12
5 Patrik Bergman TaBC 10 10
M-13 N-14
Sija Nimi Seura 1/4 2/4 3/4 4/4 Yht.
1 Leo Autio BTu 10 10 10 30
2 Anton Holmberg BMXH 8 10 8 26
M-12 N-13
Sija Nimi Seura 1/4 2/4 3/4 4/4 Yht.
1 Joona Pekkilä BMXH 10 10 10 8 30
2 Eero Karila BMXH 8 6 8 6 22
3 Antti Laakkonen BMXH 6 8 5 19
4 Max Mäenpää TaBC 10 10
5 Olli Lankinen RR 6 4 10
6 Matias Kokkonen RR 5 5 10
7 Emil Eklund BMXH 5 5
8 Onni Tanskanen BMXH 4 4
M-11 N-12
Sija Nimi Seura 1/4 2/4 3/4 4/4 Yht.
1 Max Mäenpää TaBC 10 10 10 30
2 Edvin Leppänen BTu 8 6 5 10 24
3 Axel Kantanen BMXH 6 5 8 8 22
4 Oskari Karvinen RR 3 3 6 6 15
5 Petrus Stock RR 4 8 2 14
6 Anselmi Kiviniemi TaBC 5 2 4 4 13
7 Ella Lehtonen (N-12) BMXH 1 4 3 5 12
8 Joel Autio BTu 1 2 3 6
9 Vilppu Kokko BMXH 2 1 2 1 5
10 Pyry Panula RR 1 1 2 1 4
10 Joel Paatsjoki TaBC 1 1 2 1 4
12 Joel Asp Haka 1 2 3
13 Veikko Harju-Autti TaBC 1 2 3
14 Kalle Kanninen BTu 1 1 1 3
14 Juli Javanainen (N-12) BMXH 1 1 1 3
15 Juho Kivistö TaBC 1 1 2
16 Julius Lammasaitta TaBC 1 1
17 Tatu Ristimäki RR 1 1
M-10 N-11
Sija Nimi Seura 1/4 2/4 3/4 4/4 Yht.
1 Rasmus Varis BMXH 10 10 8 10 30
2 Toivo Laakso BTu 6 5 10 8 24
3 Akseli Räsänen BMXH 8 8 6 4 22
4 Tapio Hovila RR 5 6 5 16
5 Oliver Hickman BMXH 4 3 3 5 12
6 Eemil Hyvönen BMXH 4 1 6 11
7 Oliver Sandell BTu 4 4
8 Lauri Koskihaara BTu 3 3
M-9 N-10
Sija Nimi Seura 1/4 2/4 3/4 4/4 Yht.
1 Tuure Haapakoski TaBC 10 10 10 30
2 Diana Sittnikow (N-10) BMXH 8 6 8 22
3 Christoffer Kjellman BMXH 10 5 6 21
4 Jasu Järvinen TaBC 8 2 8 18
5 Noora Järvinen (N-10) TaBC 5 6 3 14
6 Sofia Karila (N-10) BMXH 6 4 4 14
7 Ilmari Heinonen BMXH 5 3 4 12
8 Tomi Gourlay TaBC 5 5
9 Teo Sahi TaBC 3 2 5
M-8 N-9
Sija Nimi Seura 1/4 2/4 3/4 4/4 Yht.
1 Nooa Keisu BMXH 10 10 10 10 30
2 Olavi Kiviniemi TaBC 8 8 8 8 24
3 Iivo Vesikko TaBC 6 5 6 6 18
4 Alex Teikari BTu 5 6 5 5 16
5 Rafael Sillankorva BMXH 4 4 3 11
6 Eveliina Pohjamo (N-9) TaBC 4 3 1 8
7 Luca Ruuskanen BMXH 4 4
8 Viljo Keskimäki TuUL 3 3
9 Jerri Vartiainen TaBC 2 2
10 Akseli Niskala BTu 2 2
M-7 N-8
Sija Nimi Seura 1/4 2/4 3/4 4/4 Yht.
1 Kasper Hickman BMXH 10 10 10 10 30
2 Iivari Vornanen BMXH 8 6 8 22
3 Eelis Nurmi BTu 6 8 5 6 20
4 Sisu Saali BTu 1 6 8 5 19
5 Lenni Kymäläinen TaBC 5 4 3 4 13
6 Taavi Stenbacka BMXH 3 4 3 10
7 Valtteri Pekkola RSP 2 5 1 8
8 Salla Salmi (N-8) Haka 4 3 1 8
9 Juho Rantanen BTu 1 1 2 2 5
10 Miiko Virtanen Haka 1 1 2 4
11 Eskil Kantanen BMXH 1 2 3
11 Aarne Koivunen TaBC 1 2 3
13 Lumi Asp (N-8) Haka 2 1 3
14 Miika Mäntylä TaBC 2 2
15 Niila Venäläinen TaBC 1 1 2
M-6 N-7
Sija Nimi Seura 1/4 2/4 3/4 4/4 Yht.
1 Veikko Laakso BTu 10 10 10 10 30
2 Max Lorentz BTu 8 8 8 8 24
3 Oliver Vuosku BTu 5 6 6 17
4 Jermu Niemi BMXH 6 5 6 5 17
5 Onni Stenbacka BMXH 4 5 3 12
6 Sebastian Kjellman BMXH 4 3 4 11
7 Aapo Kanerva TaBC 2 4 1 7
8 Leo Kiviniemi TaBC 1 2 2 2 6
9 Unna Venäläinen (N-7) TaBC 3 1 4
10 Jerry Niemi BMXH 1 1 2 1 4
11 Axel Nurmenkari BMXH 3 3
12 Sienna Puustinen (N-7) RR 2 2
13 Miro Rantanen BTu 1 1
13 Aida Teikari (N-7) BTu 1 1
13 Lasse Lankien RR 1 1
16 Lili Liivik (N-7) BMXH 1 1
17 Markus Jämsä BMXH 1 1