4th Annual Season Final @Pyöräkrossiparkki 1.10.2016

Alkuerien tulokset tästä linkistä.

Hobby 1 (8 Riders)
PLACE NAME GROUP
1 Lauris Krastins BMX Helsinki FIN
2 Leon Solanto BMX Helsinki FIN
3 Niki Peltopuro BMX Helsinki FIN
4 Nooa Saarela BMX Helsinki FIN
5 Francis Kauzens Valmieras puikas LVA
6 Rolands Sprude BMX club Talava LVA
7 Riku Lindvall BMX Helsinki FIN
8 Rasmus Lepikkö BMX Helsinki FIN
Hobby 2 (8 Riders)
PLACE NAME GROUP
1 Oskari Känsälä BMX Helsinki FIN
2 Dennis Oseghale BMX Helsinki FIN
3 Pyry Kurkela BMX Helsinki FIN
4 Leevi Hultman BMX Helsinki FIN
5 Iida-Sofia Piirainen Tampere Bike Club FIN
6 Teo Ingman BMX Helsinki FIN
7 Eino Mutanen Club Unknown ?
8 Samuli Sallinen BMX Helsinki FIN
Hobby 3 (8 Riders)
PLACE NAME GROUP
1 Taneli Markkanen BMX Helsinki FIN
2 Aleksi Kareinen BMX Helsinki FIN
3 Eemeli Voutilainen BMX Helsinki FIN
4 Lauri Koskihaara BMX Helsinki FIN
5 Henri Hultman BMX Helsinki FIN
6 Alexander Shvedchikov BMX Helsinki FIN
7 Daniel Archer BMX Helsinki FIN
8 Lari Tonteri BMX Helsinki FIN
Hobby Ladies (7 Riders)
PLACE NAME GROUP
1 Anni Alanko BMX Helsinki FIN
2 Viivi Karivieri Tampere Bike Club FIN
3 Liisi Vesikko Tampere Bike Club FIN
4 Anta Berze Valmieras puikas LVA
5 Ingrida Kraukle Valmieras puikas LVA
6 Marjukka Makkonen BMX Helsinki FIN
7 Erle Eesmäe Tartu Spordiklubi Velo EST
Boys and Girls 6 & under (11 Riders)
FINAL NAME GROUP
1st Patriks Krauklis Valmieras puikas LVA
2nd Tatu Vesikko Tampere Bike Club FIN
3rd Travis Leok Tartu Spordiklubi Velo EST
4th Roberts Dubrovskis Valmieras puikas LVA
5th Aida Teikari BMX Turku FIN
6th Gustavs Stekis BMX club Talava LVA
7th Joonas Karjalainen Tampere Bike Club FIN
8th Elmo Santala BMX Helsinki FIN
1st-B Saku Keskiaho BMX Helsinki FIN
2nd-B Eemeli Mattila Retkikunta Racing FIN
CR-B Juho Viuhko BMX Helsinki FIN
Boys 7-8 (25 Riders)
FINAL NAME GROUP
1st Kasper Hickman BMX Helsinki FIN
2nd Rudolfs Siklis BMX team Marupe LVA
3rd Ralfs Spila RRS/Rigas Favorits LVA
4th Edvards Tuters RRS/Rigas Favorits LVA
5th Roberts Krumins BMX club Talava LVA
6th Niks Kalvans BMX club Talava LVA
7th Henrijs Lejnieks RRS/Rigas Favorits LVA
8th Anderss Oiguss RRS/Rigas Favorits LVA
1st-B Melvin Molén Märsta BMX Club-83 SWE
2nd-B Ricards Paeglis-Vilsons Valmieras puikas LVA
3rd-B Janis Bindze Valmieras puikas LVA
4th-B Edgars Apinis Valmieras puikas LVA
5th-B Rico Kandi Tartu Spordiklubi Velo EST
6th-B Axel Nurmenkari BMX Helsinki FIN
7th-B Ruudi Lumiste Tartu Spordiklubi Velo EST
8th-B Rodrigo Abols Valmieras puikas LVA
Sebastian Kjellman BMX Helsinki FIN
Eelis Nurmi BMX Turku FIN
Gustavs Saulitis RRS/Rigas Favorits LVA
Tiitus Piirainen Tampere Bike Club FIN
Elias Höök BMX Helsinki FIN
Luka Knaapi BMX Turku FIN
Vilho Santala BMX Helsinki FIN
Miiko Virtanen Härkälän Haka FIN
Yury Avchukhov Älvsjö BMX klubb SWE
Girls under 10 (4 Riders)
PLACE NAME GROUP
1 Adelina Karklina BMX club Talava LVA
2 Salla Salmi Härkälän Haka FIN
3 Ella Höök BMX Helsinki FIN
4 Eveliina Pohjamo Tampere Bike Club FIN
Boys 9-10 (24 Riders)
FINAL NAME GROUP
1st Edgars Langmanis RRS/Rigas Favorits LVA
2nd Kristers Oiguss RRS/Rigas Favorits LVA
3rd Markuss Ozolins RRS/Rigas Favorits LVA
4th Nooa Keisu BMX Helsinki FIN
5th Edgars Regzdins BMX team Marupe LVA
6th Ralfs Fridvalds BMX club Talava LVA
7th Tomass Zutis RRS/Rigas Favorits LVA
8th Markuss Krauklis Valmieras puikas LVA
1st-B Iivo Vesikko Tampere Bike Club FIN
2nd-B Toms Stekis BMX club Talava LVA
3rd-B Davis Kristers Dambitis Valmieras puikas LVA
4th-B Alex Teikari BMX Turku FIN
5th-B Karl August Kalk Tartu Spordiklubi Velo EST
6th-B Benjamin Koivisto BMX Turku FIN
7th-B Uko Rasmus Luht Tartu Spordiklubi Velo EST
8th-B Rafael Sillankorva BMX Helsinki FIN
Paavo Hanén BMX Helsinki FIN
Sebastian Leok Tartu Spordiklubi Velo EST
Oliver-Sten Saar BMX Turku FIN
Ricards Vecvagars BMX club Talava LVA
Ilmari Heinonen BMX Helsinki FIN
Jaaron Maunonen CC Picaro FIN
Linards Veide Valmieras puikas LVA
Aku Kanerva BMX Helsinki FIN
Cruiser (13 Riders)
FINAL NAME GROUP
1st Imants Sokolovs BMX club Talava LVA
2nd Oskars Kalvans BMX club Talava LVA
3rd Jere Santala BMX Helsinki FIN
4th Robin Andersson Märsta BMX Club-83 SWE
5th Jari Asp Härkälän Haka FIN
6th Ingus Saulitis RRS/Rigas Favorits LVA
7th John Molén Märsta BMX Club-83 SWE
DNF Edgars Regzdins BMX team Marupe LVA
1st-B Antti Känsälä BMX Helsinki FIN
2nd-B Andres Kalk Tartu Spordiklubi Velo EST
3rd-B Fredrik Brodin Märsta BMX Club-83 SWE
4th-B Raine Kärkkäinen Härkälän Haka FIN
CR-B Emils Kauzens Valmieras puikas LVA
Boys 11-12 (19 Riders)
FINAL NAME GROUP
1st Graig Milan Meriloo Spot Of Tallinn EST
2nd Axel Kantanen BMX Helsinki FIN
3rd Rojs Lazars BMX club Talava LVA
4th Vincent Molén Märsta BMX Club-83 SWE
5th Edvin Leppänen BMX Turku FIN
6th Mihkel Korgesaar Spot Of Tallinn EST
7th Krisjanis Zutis RRS/Rigas Favorits LVA
8th Markus Tirons BMX club Talava LVA
1st-B Marchello Gipters BMX team Marupe LVA
2nd-B Ricards Abols Valmieras puikas LVA
3rd-B Keits Kalvans BMX club Talava LVA
4th-B Kristians Grencis Valmieras puikas LVA
Vincent Brodin Märsta BMX Club-83 SWE
Niko Matilainen Tampere Bike Club FIN
Joel Autio BMX Turku FIN
Julius Lammasaitta Tampere Bike Club FIN
Rasmus Varis BMX Helsinki FIN
Dainars Miezis Valmieras puikas LVA
Noah Laake BMX team Marupe LVA
Girls 11-14 (6 Riders)
PLACE NAME GROUP
1 Liva Glazere BMX club Talava LVA
2 Beate Zihare BMX team Marupe LVA
3 Anni Annama Rein Taaramäe Rattaklubi EST
4 Ella Lehtonen BMX Helsinki FIN
5 Miina Ojasild Tartu Spordiklubi Velo EST
6 Diana Sittnikow BMX Helsinki FIN
Boys 13-14 (10 Riders)
FINAL NAME GROUP
1st Karl Lausing Spot Of Tallinn EST
2nd Einar Lindberg Märsta BMX Club-83 SWE
3rd Leo Autio BMX Turku FIN
4th Oto Kalnins RRS/Rigas Favorits LVA
5th Antti Laakkonen BMX Helsinki FIN
6th Benjamin Laake BMX team Marupe LVA
7th Anton Holmberg BMX Helsinki FIN
8th Melvin Eldelöf Märsta BMX Club-83 SWE
1st-B Martti Härmoja Tartu Spordiklubi Velo EST
2nd-B Onni Tanskanen BMX Helsinki FIN
Boys 15-16 (8 Riders)
PLACE NAME GROUP
1 Rinalds Karklins BMX club Talava LVA
2 Justs Lapins RRS/Rigas Favorits LVA
3 Patrik Bergman Tampere Bike Club FIN
4 Valters Nodievs RRS/Rigas Favorits LVA
5 Mareks Balodis RRS/Rigas Favorits LVA
6 Miiko Rajajärvi Härkälän Haka FIN
7 Karel Vaher Rein Taaramäe Rattaklubi EST
Valters Dzelme BMX team Marupe LVA
Boys 17+ (5 Riders)
PLACE NAME GROUP
1 Henrihs Kirsblums BMX club Talava LVA
2 Samuli Mattila Tampere Bike Club FIN
3 Paavo Pohjonen Tampere Bike Club FIN
4 Austris Silaunieks BMX team Marupe LVA
5 Juho Kärkkäinen Härkälän Haka FIN
MN30+ (7 Riders)
PLACE NAME GROUP
1 Kristaps Ozolins BMX team Marupe LVA
2 Jukka Hill BMX Helsinki FIN
3 Tero Sillankorva BMX Helsinki FIN
4 Heikki Heinonen BMX Helsinki FIN
5 Arto Piirainen Tampere Bike Club FIN
6 Raine Kärkkäinen Härkälän Haka FIN
Sampo Kuisma BMX Helsinki FIN
Elite Women (4 Riders)
PLACE NAME GROUP
1 Vineta Petersone Silvas Zikeri LVA
2 Alisa Kirina RRS/Rigas Favorits LVA
3 Minni Leppänen Retkikunta Racing FIN
4 Pinja Puustinen Retkikunta Racing FIN
Elite Men (8 Riders)
PLACE NAME GROUP
1 Mikus Strazdins BMX club Talava LVA
2 Edvards Glazers BMX club Talava LVA
3 Helvijs Babris MŠA LVA
4 Filip Svanberg SMK Uppsala SWE
5 Tommi Lehtonen BMX Helsinki FIN
6 Martin Markström SMK Uppsala SWE
7 Juuso Mäenpää Tampere Bike Club FIN
8 Lukas Suskevicius RRS/Rigas Favorits LVA
Print Friendly, PDF & Email